Nowy Sącz: karetka wiozła na sygnale matkę z dzieckiem, na rondzie zderzyła się z osobówką

To już kolejne niebezpieczne zdarzenie na Rondzie Solidarności w Nowym Sączu. Tym razem doszło do zderzenia samochodu osobowego i karetki pogotowia ratunkowego, która przewoziła matkę z dzieckiem. Trzy osoby, w tym ratownik medyczny, trafiły do szpitala. Na obecną chwilę nie wiadomo, jaki jest ich stan. 

wsb3

Jak poinformowała podkomisarz Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu,  do zdarzenia doszło o 11.17 na Rondzie Solidarności.

– Karetka pogotowia, wjeżdżając na rondo, miała włączone sygnały dźwiękowe oraz świetlne. W wyniku zderzenia z samochodem osobowym ambulans przewrócił się na prawy bok. Trzy osoby z karetki zostały zabrane do szpitala, w tym sanitariusz. Obecnie na miejscu pracuje policja. Zablokowany jest jeden pas, ale ruch odbywa się płynnie. Dokładne okoliczności zdarzenia są ustalane – przekazała nam około godziny 13.00 podkomisarz Justyna Basiaga.

Zgłoszenie do służb ratowniczych wpłynęło o 11.18. Państwowa Straż Pożarna do działań natychmiast zadysponowała trzy zastępy. Strażacy na miejscu zastali widok przewróconej na prawy bok karetki oraz rozbity samochód osobowy. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu były już poza pojazdami.

– Udało nam się ustalić, że w karetce oprócz dwóch ratowników jechała matka z dzieckiem. Na miejsce podstawiono drugą karetkę pogotowia. My się zajęliśmy zabezpieczeniem terenu, rondo było całkowicie zablokowane. Dwa nasze zastępy już wróciły, jeden nadal działa na miejscu – poinformował w rozmowie z naszą redakcją zastępca komendanta PSP w Nowym Sączu Paweł Motyka.

To już kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie z udziałem karetki pogotowia ratunkowego z naszego rejonu. Tym razem była ona na limanowskich tablicach rejestracyjnych. O poprzednim przeczytacie —> TUTAJ

Fot. Artur Czernecki/
PSP Nowy Sącz 

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]