Nowy Sącz: Jesteś Mikołajem, Elfem lub Śnieżynką? Świetnie! Czekamy na Ciebie!

Nowy Sącz: Jesteś Mikołajem, Elfem lub Śnieżynką? Świetnie! Czekamy na Ciebie!

Do 2 grudnia sądeczanie mają szansę dołożyć swoją cegiełkę do udanych Mikołajek sądeckich dzieciaków. Potrzeba naprawdę niewiele, wystarczy odrobina dobrej woli i wolne ręce do przyniesienia prezentów.

– „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem to nazwa akcji” organizowanej przez grupę My kochamy Nowy Sącz – mówi Anna Pych, prezes fundacji Będzie Dobrze.

Trwa ona już od początków listopada, a jej celem jest zebranie świątecznych prezentów – pluszaków, zabawek, słodyczy, artykułów szkolnych i generalnie wszystkich artykułów mogących ucieszyć maluchów do których kierowana jest nasza akcja.

W akcję zbierania mikołajkowych prezentów włączyło się szereg różnych organizacji oraz sądeckie szkoły, w tym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Uruchomione zostały także punkty, do których można przynosić prezenty.

– Pierwszy punkt znajduje się w budynku Instytutu Języków Obcych PWSZ przy ul. Kochanowskiego 44 – mówi  Maciej Rogóż ze Stowarzyszenia Beskidzka Inicjatywa Społeczna. – Kolejne miejsce to redakcja Dobrego Tygodnika Sądeckiego, mieszcząca się na ul. Żywieckiej 25 oraz starosądecka Galeria Pod Piątką.

Przedmioty przeznaczone na prezenty nie muszą być nowe, ale powinny być w dobrym stanie czyli czyste i nie zniszczone. Nie trzeba ich w żaden sposób pakować, w punktach zbiórki będą znajdować się specjalne kosze przeznaczone na dary sądeczan.

Jak podkreśla Maciej Rogóż, organizatorzy akcji szukają również wolontariuszy.

Poszukujemy chętnych do pomocy w przygotowywaniu paczek po 2 grudnia. Brakuje nam również Mikołajów, śnieżynek i elfów mogących roznosić paczki.  Wszyscy chętni są mile widziani.

Wolontariusze mogą zgłaszać się do Anny Pych i Macieja Rogóża.

fot. Tatiana Biela

 


Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.