Nowy Sącz, jesień – zima 2019: Prowincjonalna zaprasza!

Nowy Sącz, jesień – zima 2019: Prowincjonalna zaprasza!

  • 6 października: w cyklu Stand-up w Prowincjonalnej wystąp Tomek Nowaczyk (19:00). Tomek ma kondychę, bo dużo biega. I o tym bieganiu i problemach biegacza amatora między innymi opowiada w swoim najnowszym materiale „Samotność długodystansowca”. Ale nie tylko o bieganiu Tomek mówi, bo porusza również tematy życia rodzinnego, porządku i dobrego wychowania; w programie pada również trochę gorzkich słów o współczesnej Polsce. Jest inteligentnie, zabawnie, refleksyjnie, często na granicy, a czasem nawet daleko poza.
  • 10 października: zespół Czerwie – niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu – zagra na żywo do klasyki niemego kina – „Nosferatu – symfonia grozy” (1922, reż.: F. W. Murnau)
  • 24 października: bajzel czyli Piotr Piasecki. Sam pisze teksty, komponuje muzykę oraz śpiewa. Jego koncerty wyróżnia nietypowa, oryginalna kompozycja powstała z przeplatania wielu gatunków.Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar i wokali śpiewanych na żywo tworzy muzykę przypominającą kilkuosobowy zespół. Bajzel udziela się również w zespole Pogodno oraz Babu Król.
  • 10 listopada: wystąpi Jecek Stęszewski Trio. Stęszewski – pieśniarz, kompozytor, autor tekstów, na co dzień lider i wokalista zespołu Koniec Świata. Na solowym koncie ma dwie płyty „Księżycówka” oraz „Peweksówka”. Muzycznie porusza się w klimatach folkowej poezji śpiewanej, skąd blisko mu do Nohavicy, czy Jacka Kaczmarskiego.
  • 17 listopada: kolejny Stand-up w Prowincjonalnej. Tym razem wystąpi Damian „Viking” Usewicz, a imprezę poprowadzi jak zwykle Jego Eminencja Tomasz Biskup.
  • 21 listopada: po raz pierwszy w Nowym Sączu wystąpi Bartas Szymoniak, który razem z gitarzystą Michałem Parzymięso wykonuje „beatrock” – (gatunek łączący elementy beatboxu, wokali i żywych instrumentów). Szymoniak to absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach, laureat „IDOLA”, były frontman grupy Sztywny Pal Azji (2008-2015).
  • 1 grudnia: koncert zespołu MOB, który tak się przedstawia: „Muzyka zespołu Mob to muzyka chwili, nie mająca założeń ani barier stylistycznych. Zaczyna się od fundamentu w postaci melodii i zarysu harmonii, a potem następuje nieograniczona wolność twórcza, muzyczna burza mózgów. Nieważne, że przed chwilą grali bluesa, a chwilę potem pop w stylu lat 80 – jeśli powstały twór ich satysfakcjonuje, zostaje. Piosenki najczęściej pozostają otwarte w formie aż do czasu rejestracji w studio – pozwala to na odrobinę improwizacji w trakcie koncertu na żywo. Jeśli spróbować ich zaszufladkować na podstawie dotychczas wydanej twórczości, można by powiedzieć, że muzyka zespołu Mob to mieszanka alternatywnego popu z bluesem i rockiem”.
  • 11 grudnia: stały gość Kawiarni Prowincjonalna – Ryszard Tymon Tymański z piątym w historii knajpki swoim koncertem. Za każdym razem prezentuje inny program w różnych konfiguracjach personalnych. Tym razem razem z zespołem zagra i zaśpiewa swoje utwory, ale przede wszystkim kompozycje Grzegorza Ciechowskiego. Program Tymański/Ciechowski to obowiązkowa pozycja dla fana polskiej muzyki i niezwykle bliskiego kontaktu z muzykami – koncerty w Prowincjonalnej odbywają się zawsze dla publiczności liczącej nie więcej niż 60 osób.Szczegóły wydarzeń na fanpage Prowincjonalnej https://www.facebook.com/twojsacz/ na stronie internetowej www.prowincjonalna.com

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama