Nowy Sącz i Limanowszczyzna „na czerwono”. Nowa lista powiatów z obostrzeniami

Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualną listę powiatów z dodatkowymi obostrzeniami, która ma obowiązywać od jutra. Na Sądecczyźnie co prawda brak zmian, jednak powiat limanowski niechlubnie „awansował” do strefy czerwonej.

W żółtych i czerwonych strefach znajdzie się tym razem łącznie 10 powiatów, tyle samo zostało sklasyfikowanych jako „zagrożone dodatkowymi obostrzeniami”.

Nowy Sącz wciąż będzie „czerwony” i dołączy do niego także powiat limanowski. Powiat nowosądecki nadal pozostaje w strefie żółtej.

Na liście powiatów czerwonych znajduje się Nowy Sącz oraz powiat limanowski i pajęczański (woj. łódzkie). W strefie żółtej będą powiaty: nowosądecki, łowicki (woj. łódzkie), lipski (woj. mazowieckie), kolski (woj. wielkopolskie), konecki (woj. świętokrzyskie), przeworski (woj. podkarpackie) oraz kłobucki (woj. śląskie).

Powiaty zagrożone dodatkowymi obostrzeniami to: tatrzański, nowotarski, łańcucki (woj. podkarpackie), kościerski (woj. pomorskie), otwocki (woj. mazowieckie), ostrowski (woj. wielkopolskie), starogardzki (woj. pomorskie), żuromiński (woj. mazowieckie), wieluński (woj. łódzkie) oraz Skierniewice (woj. łódzkie).

fot. ilustr. fragment grafiki, udostępnionej przez Ministerstwo Zdrowia

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.