Nowy Sącz: Historia PrzeSĄCZONA – debata w przededniu jubileuszu miasta

Nowy Sącz: Historia PrzeSĄCZONA – debata w przededniu jubileuszu miasta

Z okazji 725. rocznicy lokacji Nowego Sącza Sądecki Sztetl zaprasza na na debatę poświęconą sądeckiej historii. Początek spotkania w poniedziałek, 6 listopada o godz, 18.o0 w restauracji Hotelu Beskid przy ul. Limanowskiego 1 w Nowym Sączu. Wstęp wolny. 

– Ile jest w naszej historii mitów i legend, a ile prawdy i faktów? Czy są wydarzenia, które ciągle czekają na odkrycie? Na te i inne pytania będziemy poszukiwać odpowiedzi już w poniedziałek – zaprasza Łukasz Połomski z Sądeckiego Sztetlu.

W debacie wezmą udział trzej historycy: Jakub Bulzak (nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Długosza w Nowym Sączu, doktorant UP), dr Sławomir Wróblewski (dr historii, nauczyciel w Zespół Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu) i Łukasz Połomski (nauczyciel w Zespół Szkół Społecznych SPLOT z Oddziałami Dwujęzycznymi im Jana Karskiego i Szkoła Podstawowa nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi w Nowym Sączu, doktorant na UP).

Dyskusję poprowadzi Agnieszka Filipek z Archiwum Narodowego w Krakowie.

– Czekamy też na głosy w dyskusji przybyłych na spotkanie – dodaje Łukasz Połomski.

Fot. Sądecki Sztetl. 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.