Nowy Sącz, Fakro: przemierzyli 500 tysięcy kilometrów dla chorych dzieci

Dla czwórki chorych dzieci 474 osoby przystąpiły do rywalizacji pod hasłem „Kilometry nadziei z Fakro”. Pracownicy fabryki okien jeżdżąc na rowerze, biegając i chodząc po górach pokonali w trzy miesiące prawie 500 000 kilometrów. Uroczyste zakończenie akcji odbyło się 11 września.

wsb3

Spotkanie otworzyła Bożena Damasiewicz, dyrektor biura zarządu, która powitała zgromadzonych uczestników rywalizacji i wszystkich, którzy chcieli im podziękować.

- Dzięki waszemu zaangażowaniu i wielkiemu sercu pokonaliśmy w niespełna 1,5 miesiąca zakładany cel 50 000 kilometrów. Dzisiaj mamy już prawie 500 000 km. Liczba uczestników, przebytych kilometrów przerosła nasze oczekiwania i marzenia, za co serdecznie dziękujemy – mówiła Bożena Damasiewicz.

Akcja rozpoczęła się 1 czerwca, jej celem było pokonanie w ciągu pięciu miesięcy 50 tysięcy kilometrów. Po uzyskaniu tego wyniku zarząd Fakro zadeklarował przekazanie 16 000 zł dla czwórki potrzebujących dzieci.

- Zakładany wynik został przekroczony niemal dziesięciokrotnie. Ta akcja pokazała po raz kolejny, że zespół Fakro to ambitni, niezwykle wartościowi ludzie, którzy potrafią przenosić góry i zmieniać świat na lepsze – podziękował Sławomir Gawlik, dyrektor marketingu .

Najważniejszym punktem spotkania było przekazanie symbolicznych voucherów potrzebującym dzieciom.

- Przed Państwem czwórka najdzielniejszych i najsilniejszych. Nasi mali bohaterowie, dla których wspólnie kręciliśmy kilometry. 16 000 zł, to kwota jaką firma przekazuje na rzecz leczenia i rehabilitacji Wiktorii, Samanty, Krzysia i Igorka – mówiła Anna Korczyk, specjalista ds. PR, koordynator akcji. Uroczystego przekazania voucherów dokonali Krystyna Kronenberger, współwłaścicielka firmy i Sebastian Talarczyk, członek zarządu.

- To piękne, że pracownicy chcą dzielić się swoim czasem z innymi. Jestem bardzo wzruszona i dziękuję za pomoc – mówiła mama Krzysztofa Furgała, który choruje na autyzm atypowy.

Podczas spotkania podziękowano także sportowcom. Dziesięciu najbardziej aktywnych panów i dziesięć najbardziej aktywnych pań zostało nagrodzonych koszulkami sportowymi. Szczególne podziękowania za zaangażowanie w akcję otrzymał Piotr Broniszewski - pasjonat biegania.

- Bohaterów tej akcji jest bardzo wielu, ale jest wśród nas ktoś, komu należą się szczególne podziękowania. Osobie, która nie tylko wybiegała na rzecz akcji mnóstwo kilometrów, ale z własnej inicjatywy podjęła się prowadzenia bezpłatnych treningów biegowych dla naszych pracowników – mówiły zapraszając na scenę Piotra, Renata Damasiewicz, specjalista ds. reklamy medialnej i Aneta Bobrowska, specjalista ds. marketingu.

Oficjalne zakończenie „Kilometrów nadziei z FAKRO” ze względu na błyskawiczne osiągnięciu planowanego pułapu odbyło się na 1,5 miesiąca przed planowanym zakończeniem akcji.

- Tymczasem honorowo zbieramy kilometry dalej. Akcja potrwa do 31 października br. Wspierając finansowo rodziny naszych pracowników pokazaliśmy siłę i ogromne serca naszego zespołu. Ta akcja jest najlepszym dowodem na to, że pomagając zmieniamy świat na lepsze – pointuje Anna Korczyk.

 

 

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.