Nowy Sącz: ekipa Szlachetnej Paczki gotowa do akcji. Wkrótce wolontariusze wyruszą w miasto!

Zakończyła się rekrutacja wolontariuszy do sądeckiej odsłony „Szlachetnej Paczki”. 40 – osobowa załoga już przygotowuje się do swojej misji. W tym roku pomocą zostaną objęte 62 rodziny z naszego regionu.  

wsb3

Szlachetna Paczka to akcja wsparcia świątecznego dla potrzebujących rodzin. Co roku specjalnie przeszkoleni wolontariusze biorą pod opiekę wybrane rodziny i udzielają im wsparcia. Szlachetną Paczkę organizuje krakowskie stowarzyszenie Wiosna. W tym roku do pomocy w Nowym Sączu zgłosiło się 40 wolontariuszy.

-Mamy już komplet. Wolontariusze odwiedzają rodziny, poznają ich problemy i potrzeby. W tym roku chcemy pomóc 62 rodzinom z naszego regionu – mówi liderka Szlachetnej Paczki w Nowym Sączu, Anna Pierzchała.

Każdy wolontariusz Szlachetnej Paczki ma pod opieką trzy rodziny. Najpierw musi sprawdzić, czy dana rodzina rzeczywiście potrzebuje pomocy, a potem ocenia, jakie są jej konkretne potrzeby.

-Wolontariusze wyruszą do rodzin w sobotę, 18 listopada. Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się w dniach 9-10 grudnia. Baza Szlachetnej Paczki w Nowym Sączu znajduje się tradycyjnie w Małopolskiej Wojewódzkiej Komendzie Ochotniczych Hufców Pracy przy ul. Rejtana 18 a – mówi Anna Pierzchała.

Organizatorzy sądeckiej Szlachetnej  Paczki zapraszają wszystkich chętnych na Event promujący akcję, który odbędzie się w Galerii Trzy Korony sobotę, 25 listopada.

-Tradycyjnie już organizujemy Andrzejki. Chcemy opowiedzieć o Szlachetnej Paczce. Będziemy też poszukiwać darczyńców – dodaje liderka.

Fot. Z arch. Wiosny

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]