Nowy Sącz: darmowe szczepienia przeciw pneumokokom

Nowy Sącz: darmowe szczepienia przeciw pneumokokom

Nowosądeczanie mają szansę, by wziąć udział w bezpłatnej akcji szczepienia dzieci w ramach programu zdrowotnego Województwa Małopolskiego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w regionie w 2018 roku.

Z darmowych szczepień przeciw pneumokokom skorzystać mogą dzieci zameldowane w Nowym Sączu, które urodziły się w latach 2015-2016 i nie ukończyły 3 roku życia.

Szczepienia realizowane są po uzyskaniu zgody rodziców lub opiekunów dziecka w Centrum Medycznym „Batorego” (Aleje Batorego 77) do 30 listopada lub do wyczerpania się zapasu szczepionek. Swoją pociechę zapisać można telefonicznie, dzwoniąc pod numer  18 442 00 06 (wewnętrzny 2) lub przychodząc do Poradni Dziecięcej w budynku C.

Należy pamiętać, że w ustalonym terminie należy zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka. Każde dziecko kwalifikowane jest do szczepienia przez lekarza.

Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Miasta Nowy Sącz. Wojewódzkim koordynatorem programu jest Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, lokalnym – Urząd Miasta Nowego Sącza, który realizuje szczepienia we współpracy z podmiotem leczniczym – informują organizatorzy akcji.

W razie pytań można kontaktować się z Grzegorzem Chochlą – dyrektorem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 lub pod numerami telefonu: 18 44 86 780, 18 44 86 790.

Szczegółowe informacje o programie znaleźć można też na stronie: www.profilaktykawmalopolsce.pl

fot. pixabay