Nowy Sącz. Człowiek z zawiniątkiem pełnym nielegalnego suszu okazał się rozbójnikiem

Nowy Sącz. Człowiek z zawiniątkiem pełnym nielegalnego suszu okazał się rozbójnikiem

kajdanki

Sądeccy policjanci zatrzymali 31 latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli telefon komórkowy skradziony dwa miesiące wcześniej podczas rozboju na sądeczance. 

9 listopada br. w trakcie patrolu, na jednej z ulic w centrum Nowego Sącza policjanci zainteresowali się mężczyzną, który widząc funkcjonariuszy, zaczął nerwowo się zachowywać. Podejrzewając, że może posiadać przy sobie zabronione substancje, policjanci postanowili go wylegitymować. Mimo że mężczyzna zaprzeczał, że ma przy sobie narkotyki, w trakcie przeszukania jego odzieży policjanci znaleźli złożoną kartkę papieru, w której znajdowała się marihuana. 31-latek został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy. Policjanci przeszukali również jego mieszkanie, gdzie znaleźli telefon komórkowy. Jak się okazało, pochodził z rozboju na sądeczance, do którego doszło dwa miesiące wcześniej.

14 września br. kilkanaście minut przed godziną 21:00, na jednej z ulic w centrum Nowego Sącza nieznany wówczas sprawca popchnął kobietę, przewracając ją, po czym wyrwał jej torebkę, w której m.in. znajdował się ujawniony telefon. Okazało się, że rozboju dokonał zatrzymany teraz 31-latek. Dodatkowo policjanci udowodnili mu, że w ciągu ostatniego miesiąca dopuścił się również kilku kradzieży w drogerii na terenie Nowego Sącza. Jego łupem padło 19 sztuk markowych perfum oraz dwa opakowania kawy, o łącznej wartości blisko 4 tysiące złotych.

31-letni mieszkaniec Nowego Sącza usłyszał teraz zarzuty rozboju, kradzieży oraz posiadania narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat więzienia, ale z uwagi na to, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, sąd może orzec wyższy wymiar kary. Jego decyzją jako środek zapobiegawczy wobec podejrzanego zastosowano tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi za kratami w oczekiwaniu na wyrok.

(DSZ)

źródło: KMP

czytaj także:

Stary Sącz. 56-latek spadł z wysokości, pracownicy Ośrodka Zdrowia podjęli natychmiastową reanimację