Nowy dworzec MPK, Park and Ride od strony Starego Sącza, pantografy do ładowania elektrycznych autobusów i ścieżka rowerowa od obwodnicy północnej do Białego Klasztoru – Wojciech Piech, zastępca prezydenta Nowego Sącza zapowiada rewolucję komunikacyjną w mieście.

W wywiadzie dla Regionalnej Telewizji Kablowej Wojciech Piech zapowiedział szereg poważnych inwestycji komunikacyjnych, które mają się rozpocząć za kilka miesięcy.

W tym roku będziemy aplikować do marszałka województwa o przyznanie środków w kwocie 62 mln zł na transport publiczny. Dzięki pozyskanym środkom unijnym chcemy zakupić trzydzieści dwa nowe autobusy, w tym dwa lub trzy elektryczne i to jest nasz dobry wkład w początek elektromobilności w Polsce. W ramach tego projektu wybudujemy i wyposażymy nasz system upłynniania ruchu i preferencji dla transportu publicznego. W ramach tego projektu wybudujemy również nowy dworzec MPK. Na końcu wybudujemy wspólnie z gminą Stary Sącz parking Park and Ride na rogatkach Nowego Sącza. Za tydzień będzie składany wniosek o środki unijne, decyzji spodziewamy się w czerwcu. Przy okazji mamy zamiar wyposażyć miasto w sieć pantografów, czyli stacji szybkiego doładowania dla autobusów. Jestem przekonany, że w jakimś czasie pojawi się stacja szybkiego doładowania pojazdów elektrycznych dla indywidualnych użytkowników.

Piech zapowiada, że władze miasta będą namawiały mieszkańców nie tylko do częstszego korzystania z bardziej ekologicznego transportu publicznego, ale chcą stworzyć warunki dla rowerzystów.

Kolejne nowe odcinki ścieżek rowerowych mają szansę pojawić się w ciągu ulicy Witosa, to jest jeden z priorytetów pana prezydenta. Osobiście to deklarował i jest zdeterminowany, aby ten projekt zrealizować. Czyli chodzi o przedłużenie ścieżki rowerowej z obwodnicy północnej w ciągu ulicy Witosa. Wtedy w dużej mierze będziemy mogli rowerami przemieszczać się w poprzek miasta i chcielibyśmy zrealizować to jeszcze w tym roku. W dodatku chcemy zrobić pętlę rowerową między kładkami na rzece Kamienica na wysokości Białego Klasztoru, a kładką na wysokości Realu.

 

Cały wywiad czytaj w najbliższym numerze DTS – na dts24.pl dostępny już w najbliższy piątek, w wersji papierowej w poniedziałek 6 marca.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.