Nowy Sącz: chcesz prąd ze słońca? Możesz dostać pieniądze dla swojego domu!

Jest szansa na dofinansowanie dla sądeczan, którzy chcą zainwestować w instalację, pozwalającą zamieniać energię słoneczną w prąd lub w ciepło i dzięki niej - zaoszczędzić na rachunkach.

Renault2

"Wydział Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Nowego Sącza rozpoczął proces podpisywania umów  z mieszkańcami Nowego Sącza, zainteresowanymi udziałem w projekcie dofinansowań do instalacji odnawialnych źródeł energii na obszarze Lokalnej Grupy Działania  KORONA SĄDECKA. W ramach projektu można uzyskać dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej, instalacji kolektorów słonecznych, kotła na biomasę lub pompy ciepła" - informuje prezydent miasta Ludomir Handzel.

W przypadku dotacji do instalacji fotowoltaicznych można zainwestować w urządzenia o łącznej mocy nie większej niż 40 kW i podłączenie ich do sieci elektroenergetycznej. Instalacja może służyć wytwarzaniu energii elektrycznej wyłącznie na potrzeby własne gospodarstwa domowego.

Kwota dofinansowania wynosi 60 proc. kosztów instalacji netto. Wydatek jaki trzeba ponieść samodzielnie to 40 proc. kosztów instalacji netto  oraz koszty VAT.

Przybliżony koszt instalacji 5 kW to ok 27,5 tys. zł..

Zainteresowani mogą pytać o szczegóły w następujących miejscach:

  • Biuro Obsługi Mieszkańców, Rynek 1
  • Wydział Pozyskiwania Funduszy, ul. Narutowicza 6
  • Centrum Informacji Turystycznej, ul. Szwedzka 2

Uzupełnioną o niezbędne dane i podpisaną przez wszystkich właścicieli lub współwłaścicieli budynku umowę należy złożyć  do 14 maja.

Dokumenty do uzupełnienia przez osoby zainteresowane udziałem w projekcie można pobrać poniżej:

oze_oświadczenie

oze_umowa użyczenia

oze_załącznik nr 1 do umowy

oze_załącznik nr 2 oŚwiadczenie w zakresie przetwarzania danych osobowych

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.