W drugą sobotę września Nowy Sącz znów przemienił się w bajkową krainę. Wszystko to za sprawą gry miejskiej, zorganizowanej już po raz trzeci przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką. Tym razem do świata Molików wyruszyło 12 drużyn.

Renault2

Śmiałkowie wystartowali z biblioteki w trasę określoną na mapie. Ich zadaniem było odnalezienie pięciu kryjówek na terenie miasta. W nich Moliki schowały bohaterów bajek, którzy uciekli z książek przed Ankalogorami Czarnymi w obawie o swoje życie.

- W każdej kryjówce można było otrzymać wskazówkę do dalszej drogi, kryształ, zdobyć nagrodę – w tym nagrodę specjalną: wycieczkę dla 2 osób do Budapesztu. Warunkiem  ich otrzymania było poprawne wykonanie różnorodnych zadań: sprawnościowych, logicznych, praktycznych, twórczych czy wymagających współpracy grupy - wyjaśniają organizatorzy.

Nauczyciele bibliotekarze i inni pracownicy biblioteki wczuli się w swoje role z bajkowego scenariusza. Tegoroczna gra nosiła tytuł „Moliki i kryształy Liprekuana", a wraz z wolontariuszami bawiło się ponad 50 osób. Nie zabrakło wyzwań, emocji, ale i dobrego humoru.

Na wszystkich, którzy podołali wyzwaniu, czekały atrakcyjne nagrody. Co więcej, podczas wędrówki śmiałkowie mogli wzmocnić siły podarowanymi przez sponsorów słodkościami.

- Przygotowanie scenariusza,  planu gry, rekwizytów, scenografii  wymagało dużo pracy, jednak dzięki sponsorom, zaprzyjaźnionym instytucjom i wolontariuszom impreza udała się i mamy nadzieję, że sprawiła radość jej uczestnikom. My jako organizatorzy czujemy satysfakcję - przyznaje Anna Krawczyk z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. - Szczególne podziękowania kierujemy na ręce sponsorów naszej imprezy oraz partnerom naszego przedsięwzięcia, którzy udostępnili lokale na czas gry lub wypożyczyli stroje.

fot. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.