W drugą sobotę września Nowy Sącz znów przemienił się w bajkową krainę. Wszystko to za sprawą gry miejskiej, zorganizowanej już po raz trzeci przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką. Tym razem do świata Molików wyruszyło 12 drużyn.

Śmiałkowie wystartowali z biblioteki w trasę określoną na mapie. Ich zadaniem było odnalezienie pięciu kryjówek na terenie miasta. W nich Moliki schowały bohaterów bajek, którzy uciekli z książek przed Ankalogorami Czarnymi w obawie o swoje życie.

ks

- W każdej kryjówce można było otrzymać wskazówkę do dalszej drogi, kryształ, zdobyć nagrodę – w tym nagrodę specjalną: wycieczkę dla 2 osób do Budapesztu. Warunkiem  ich otrzymania było poprawne wykonanie różnorodnych zadań: sprawnościowych, logicznych, praktycznych, twórczych czy wymagających współpracy grupy - wyjaśniają organizatorzy.

Nauczyciele bibliotekarze i inni pracownicy biblioteki wczuli się w swoje role z bajkowego scenariusza. Tegoroczna gra nosiła tytuł „Moliki i kryształy Liprekuana", a wraz z wolontariuszami bawiło się ponad 50 osób. Nie zabrakło wyzwań, emocji, ale i dobrego humoru.

Na wszystkich, którzy podołali wyzwaniu, czekały atrakcyjne nagrody. Co więcej, podczas wędrówki śmiałkowie mogli wzmocnić siły podarowanymi przez sponsorów słodkościami.

- Przygotowanie scenariusza,  planu gry, rekwizytów, scenografii  wymagało dużo pracy, jednak dzięki sponsorom, zaprzyjaźnionym instytucjom i wolontariuszom impreza udała się i mamy nadzieję, że sprawiła radość jej uczestnikom. My jako organizatorzy czujemy satysfakcję - przyznaje Anna Krawczyk z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Sączu. - Szczególne podziękowania kierujemy na ręce sponsorów naszej imprezy oraz partnerom naszego przedsięwzięcia, którzy udostępnili lokale na czas gry lub wypożyczyli stroje.

fot. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka

TRADYCJATEXT

Wypowiedz się w tej sprawie