Nowy Sącz: bądź kolorowy! W sobotę zabawa pod chmurą barw

Nowy Sącz: bądź kolorowy! W sobotę zabawa pod chmurą barw

Proszki we wszystkich kolorach tęczy, chmura kolorowego pyłu… uniesie się nad głowami, a później spadnie na tłum… Kto nie był w zeszłym roku na sądeckiej edycji Festiwalu Kolorów, ma szansę nadrobić zaległości w najbliższą sobotę o godz. 17. Wtedy to bowiem nastąpi wyrzut barwnej chmury, po którym nic już nie będzie wyglądać tak samo. Miejsce akcji: teren Szkoły Podstawowej nr 21 im. Jana Pawła II. 

Kolory są już policzone i przygotowane do sprzedaży i jest ich ok. 2 tysiące sztuk. Od godz. 16. będzie można je nabyć na stoisku prowadzonym przez Młodych Aktywnych Sądeczan.

Kolory Holi, bo taką noszą one nazwę, to sypki, nietoksyczny puder, oficjalnie wykorzystywany podczas wszystkich Festiwali Kolorów w Polsce. Składa się z talku, mąki kukurydzianej i barwników. Jak zapewnia producent, nie podrażnia i nie powoduje uczuleń, ale osoby cierpiące na astmę czy inne choroby płuc powinny skonsultować się wcześniej z lekarzem lub/i stosować maskę ochronną.

Co ważne, proszek łatwo zmywa się ze skóry, łatwo go również sprać z ubrania.

Jeśli rozważacie udział w tej barwnej imprezie, zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zeszłorocznej edycji Festiwalu Kolorów. Było naprawdę … kolorowo.

fot. Tatiana Biela

 

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama