Nowy Sącz. Artyści i medycy zaśpiewają, by pomóc Gosi i jej synkowi

Nowy Sącz. Artyści i medycy zaśpiewają, by pomóc Gosi i jej synkowi

Gosia Szewczyk

Kiedy Małgorzata „Goya” Szewczyk była w ciąży, zdiagnozowano u niej guza rdzenia kręgowego. Obecnie artystka porusza się na wózku i samotnie wychowuje 2-letniego Danielka. Ludzie o dobrych sercach postanowili zorganizować w Nowym Sączu koncert charytatywny, by wesprzeć Gosię w trudach codzienności.

Życie Gosi od zawsze było związane z muzyką. W wieku 10 lat zaczęła grać na pianinie, a później także na flecie poprzecznym. Uczyła się na Akademii Muzycznej w Katowicach i Hochschule für Musik und Theater w Monachium, zdobyła dyplom z jazzu i muzyki estradowej. Ponadto kocha śpiew i ukończyła studia wokalne na Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest też autorką tekstów i kompozytorką. Współtworzyła wiele muzycznych produkcji oraz musicali, nagrała albumy i koncertowała w Polsce oraz poza jej granicami. Jest laureatką międzynarodowych festiwali muzycznych.

Diagnoza wywróciła życie Gosi do góry nogami. Teraz przykuta do wózka artystka nie jest w stanie zapewnić sobie i swojemu synkowi godnego życia. Marzy o samodzielności, ale sama nie jest w stanie pokryć kosztów rehabilitacji, czy zakupu potrzebnego sprzętu. Mogłaby kontynuować karierę muzyczną i zarabiać na siebie i Danielka, gdyby miała odpowiednie urządzenia do nagrywania…

Piosenka na receptę

Już jutro, 22 maja w Auli Akademii Nauk Stosowanych przy Al. Wolności w Nowym Sączu odbędzie się koncert pod hasłem „Piosenka na receptę”, organizowany przez fundację Garda. Całkowity dochód z wydarzenia wesprze Małgorzatę Szewczyk i jej synka. Na scenie pojawią się między innymi Mateusz Ziółko, Natalia Szczypuła, Małgorzata Fedko. Gosia, dla której organizowany jest koncert, także ma wystąpić przed zgromadzoną publicznością.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00, a bilety w cenie 60 zł można kupić TUTAJ.

– Podjęliśmy się realizacji wizji lek. Małgorzaty Fedko, której celem było zorganizowanie koncertu charytatywnego. Wydarzenie to jest szczególne, ponieważ na scenie wystąpią lekarze oraz osoby związane ze służbą zdrowia, w tym dzieci lekarzy, aby wraz z profesjonalnymi wokalistami takimi jak Mateusz Ziółko i Natalia Szczypuła zaśpiewać dla osoby potrzebującej – mówi Grzegorz Migda, prezes fundacji Garda.

Jak zdradza, na przygotowanie wydarzenia organizatorzy mieli tylko dwa miesiące, jednak dzięki współpracy z profesjonalistami, wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

– Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu. Dziękuję firmom-partnerom oraz osobom prywatnym, które, często pracując w cieniu, wsparły naszą inicjatywę. Podziękowania kieruję również do wszystkich wolontariuszy. To będzie wydarzenie na naprawdę wysokim poziomie. Gorąco zachęcam wszystkich do zakupu biletów i udziału w naszym koncercie charytatywnym. Razem możemy zrobić coś wspaniałego dla tych, którzy tego najbardziej potrzebują – w tym przypadku dla Gosi i jej synka – zachęca Grzegorz Migda.

Partnerami wydarzenia są: Polpharma S.A, Centrum Medyczne Batorego, Medvista, Love Shot Travels, School of Rock – Krzysztof Szczypuła, Hotel Perła Południa, Stelmach sp. Z.o.o, Kwiaciarnia Beata, Barbara Luty Gabinet Kosmetologii, Żywiecka 44, Mariposa Med Spa, Sonia Jargut Fotografia, Głośniej, Amadeusz, Barth, Dubai Prestige, Karin Studio Fryzur.

Gosi i jej synkowi można pomóc nie tylko poprzez udział w koncercie, ale też przez wpłatę choćby złotówki na internetową zbiórkę na ich cel – TUTAJ.

fot. GARDA Fundacja

Reklama