Nowy Sącz: 58-latek potrącony przez samochód wpadł pod koła innego auta. Zginął na miejscu

Nowy Sącz: 58-latek potrącony przez samochód wpadł pod koła innego auta. Zginął na miejscu

Są nowe fakty w sprawie tragicznego w skutkach wypadku, do którego doszło dziś około godziny 4:00 na ulicy Tarnowskiej w Nowym Sączu. O sprawie informowaliśmy już TUTAJ. Jak się okazuje, kierowca osobówki potrącił pieszego, który został odrzucony na drugi pas jezdni i wpadł prosto pod koła samochodu dostawczego. 58-letni mieszkaniec gminy Chełmiec zginął na miejscu. Sądeccy policjanci pracują nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia.

– Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Golf, jadąc w kierunku Wielogłów, na przejściu dla pieszych potrącił 58-letniego mieszkańca gminy Chełmiec. Mężczyzna został odrzucony na przeciwległy pas jezdni i wpadł pod nadjeżdżający samochód dostawczy marki Mercedes-Benz. Poniósł śmierć na miejscu – relacjonuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Jak informuje policjantka, obaj kierowcy zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – byli trzeźwi. W szpitalu pobrano od nich krew do dalszych badań.

Policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego, pracował technik kryminalistyki i policjanci grupy wypadkowej sądeckiej Policji, którzy m.in. przeprowadzili oględziny ciała, pojazdów i miejsca zdarzenia oraz sporządzili szkic sytuacyjny i dokumentację fotograficzną. Nadal trwają czynności w tej sprawie, a dokładna przyczyna wypadku będzie znana po zakończeniu postępowania – wyjaśnia podkom. Grzebyk-Dulak.

Prokurator podjął decyzję o zabezpieczeniu ciała 58-latka do dalszych badań.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.