Nowy Sącz: 250 harcerzy na Wiosennej Imprezie na Orientację

W sobotę, 13 maja, blisko 250 zuchów i harcerzy wzięło udział w Wiosennej Imprezie na Orientację. Można było spotkać ich na skwerach, placach, ulicach Nowego Sącza. 

– Hasłem tegorocznego wiosennego tradycyjnego spotkania była Edukacja Globalna. Dzieci i młodzież przez 8 godzin zastanawiali się wspólnie m.in. nad tym czy świat potrzebuje zmian, a jeżeli tak – to jakich i jak je wprowadzać. W czasie sondy przeprowadzonej przez zuchy w jednej z sądeckich galerii, można było usłyszeć, że zmiany są potrzebne a świat zmienimy, gdy będziemy o niego po prostu bardziej dbać, nie zaśmiecać go i więcej się do siebie nawzajem uśmiechać. Jedna z pytanych pań zasugerowała zmianę świata od właściwego zaprogramowania samego siebie – mówi Małgorzata Belska, rzecznik prasowy Hufca ZHP Nowy Sącz.

Zabawa zorganizowana została przez specjalnie powołany na ten czas sztab, w skład którego wchodzili instruktorzy oraz kadra młodzieżowa Hufca ZHP Nowy Sącz: Gabriela Cięciwa, Ewelina Długosz, Szymon Kmak, Gabriela Kucharska, Radosław Toczek (komendant imprezy) oraz Marzena Ząber.

Fot. Zespół Promocji Hufca ZHP Nowy Sącz

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.