Nowy Sącz: 12-letni Staś znalazł pieniądze i nie zatrzymał ich dla siebie. Zguba czeka na właściciela!

W piątek, 24 maja w rejonie przejścia dla pieszych przy Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu 12-letni Staś, uczeń piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 15 w Nowym Sączu, zauważył rozrzucone na chodniku pieniądze. Pozbierał banknoty i przekazał je swojej mamie. Razem zawieźli je do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Teraz funkcjonariusze, także za pośrednictwem mediów szukają ich właściciela.

wsb3

Uczciwość Stasia docenił komendant sądeckiej Policji - insp. Jarosław Tokarczyk, który osobiście pogratulował chłopcu podkreślając że jego postawa powinna być wzorem do naśladowania.

Znalezione przez chłopca pieniądze można odebrać w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, wcześniej kontaktując się z policjantem dzielnicowym pod numerem telefonu: 665390470 lub 18)4424518.

Jednak by policjant mógł je wydać, należy podać kwotę, która została zgubiona oraz nominały banknotów.

- Jeżeli właściciel nie odbierze pieniędzy do czternastu dni, zostaną przekazane do biura rzeczy znalezionych - informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.