Nowy, nieoznakowany radiowóz na Sądecczyźnie. To pierwszy pojazd wyposażony z myślą o psach

Nowy, nieoznakowany radiowóz na Sądecczyźnie. To pierwszy pojazd wyposażony z myślą o psach

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, radiowóz

Do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu trafił nowoczesny radiowóz. Kluczyki do samochodu przekazał Naczelnikowi Wydziału Prewencji, nadkomisarzowi Waldemarowi Górowskiemu komendant sądeckiej policji inspektor Krzysztof Dymura. To pierwszy tego typu pojazd wyposażony z myślą o transporcie psów służbowych.

Nieoznakowany Volkswagen Transporter na co dzień będzie służył przewodnikom psów służbowych oraz ich czworonożnym partnerom. Radiowóz kosztował 381 000 złotych i został zakupiony ze środków centralnych Komendy Głównej Policji. Poza standardowym wyposażeniem pojazd ma dodatkowo zabudowę umożliwiającą bezpieczny transport dwóch zwierząt.

,,Jest wyposażony również w sporo udogodnień dla czworonogów i ich opiekunów – m.in. posiada specjalny podest ułatwiający wprowadzanie psów do wnętrza pojazdu, schowki na miski, smycze itp., przestrzeń dla psów jest klimatyzowana i łatwa do czyszczenia. Wszystko to sprawia, że warunki wspólnej służby są zdecydowanie bardziej komfortowe niż dotychczas” – informuje komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W małopolskim garnizonie oprócz Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu tego typu radiowozy trafiły również do jednostek w Tarnowie i Krakowie, a także do Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Czytaj także: Powiat limanowski. Czerpali radość z rzucania kotem. Sprawę przejęła Policja (film + zdjęcia)

Źródło /fot. KMP Nowy Sącz

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama