11 października 2019 r. Andrzej Zarych objął stanowisko dyrektora Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ. Zarząd Województwa Małopolskiego powierzył mu tę funkcję na pięć lat.

wsb3

Oficjalnego wprowadzenia nowego szefa do MCK SOKÓŁ dokonała Monika Gubała, dyrektor Departamentu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Andrzej Zarych podczas pierwszego spotkania z pracownikami zapewnił, że nie zamierza dokonywać rewolucji. Uważa, że większość organizowanych przez MCK SOKÓŁ przedsięwzięć zostanie w roku 2020 utrzymanych. W swoim programie, który przedstawił podczas wygranego we wrześniu konkursu, umieścił szereg nowych inicjatyw. Liczy, że dobrą pozycję MCK SOKÓŁ wśród instytucji kultury nie tylko utrzyma, ale i wzmocni.

Andrzej Zarych urodził się 16 czerwca 1968 r. w Jasionowie (na Podkarpaciu). Jest absolwentem Wydziału Filologii Polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (dziś Uniwersytet Pedagogiczny). Na tej uczelni pracował też jako asystent. Studia podyplomowe ukończył na UJ i WSB-NLU.

Mieszka w Nowym Sączu. Był dziennikarzem sądeckiego Radia Echo (1995-98) i Gazety Krakowskiej (kierownik oddziału w Nowym Sączu, 1999-2000). Przez długi czas współpracował z Regionalną Telewizją Kablową (współgospodarz, z Grzegorzem Tabaszem, programów Natura i ich dwóch). W Radiu RDN Nowy Sącz i Małopolska od wielu lat prowadzi autorskie programy, min.: Folkową Listę Przebojów i Kuchnię Dobrze Nastawioną.

Od roku 2000 do 2019 pracował w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu (jako dyrektor Kancelarii Powiatu oraz Biura Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą). Był nauczycielem akademickim na kilku uczelniach, m.in.: UJ, WSB-NLU i PWSZ.

zdjęcia: Kinga Ptak

TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.