Nowości wydawnicze Albatrosa: Księga rodu z Baltimore Joëla Dickera

Joël Dicker fantastycznie operuje suspensem. Udało mu się stworzyć dzieło, w którym pasują do siebie wszystkie elementy układanki. Powieść angażuje czytelnika, ma odpowiednie tempo i jest świetnie skonstruowana – pisze o autorze książce „Metrotime”.

Marcus, młody dziennikarz znany z  Prawdy o  sprawie Harry’ego Queberta, pochodzi z biedniejszej gałęzi rodu Goldmanów, osiadłej w Montclair. Jego dalsi krewni mieszkają w wytwornej rezydencji na bogatych przedmieściach Baltimore. Ci wybrańcy losu od dziecka wzbudzali jego fascynację, która z wiekiem wcale nie słabnie i w końcu doprowadza Marcusa do decyzji, by poznać prawdziwą historię Goldmanów z Baltimore i odpowiedzieć na pytanie, co legło u źródeł dramatu, jaki ich dotknął przed laty.

Joël Dicker – urodził się w Genewie w 1985 roku, gdzie studiował prawo. Prawda o Sprawie Harry’ego Queberta została nominowana do Nagrody Goncourtów i zdobyła nagrody Grand Prix du Roman de l’Académie Française oraz Prix Goncourt des Lycéens. Powieść szybko stała się światowym bestsellerem: została opublikowana w 42 krajach, a jej nakład przekroczył 3,5 miliona egzemplarzy. Na podstawie Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta powstanie dziesięcioodcinkowy serial. Produkcją zajmie się studio Metro Goldwyn Mayer. Reżyserem serii będzie Jean-Jacques Annaud (Wróg u bram, Siedem lat w Tybecie, Imię róży). Emisję serii zapowiedziano na rok 2018.

Źródło: Wydawnictwo Albatros.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.