Nowosądecka Wyższa Szkoła Biznesu przygotowuje dla studentów wirtualne laboratorium

Wychodząc naprzeciw studentom oraz wracając do korzeni WSB-NLU jako jednej  z najbardziej zinformatyzowanych uczelni w Polsce, Dział IT WSB-NLU rozpoczął wdrożenie innowacyjnego rozwiązania technologicznego o nazwie "wirtualne laboratorium". Projekt ten ma na celu podnieść standardy oraz wygodę studiowania online poprzez udostępnienie studentom stacji roboczych za pośrednictwem połączenia internetowego.

wsb3

W WSB-NLU postawiono sobie za cel stanie się pierwszą uczelnią w Polsce, która poprzez wirtualne laboratorium udostępniać będzie swoje zasoby. Aktualnie z wirtualnych laboratoriów WSB-NLU korzysta oraz je testuje Akademia Drimagine, która działa w bezpośredniej współpracy z uczelnią. Drimagine, tworząc grafikę i animacje 3D, poddaje sprzęt bardzo rygorystycznym testom wydajnościowym, co zapewni w przyszłości stabilność  rozwiązania.

Jakie możliwości daje dostęp do WIRTUALNEGO LABORATORIUM?

  • Prekonfigurowane stanowisko laboratoryjne – z zainstalowanym oprogramowaniem oraz potrzebnymi licencjami spójnymi z komputerem wykładowcy.
  • Dzięki zastosowaniu rozwiązania hybrydowego, student może w spokoju dokończyć zaczętą podczas zajęć na uczelni pracę w domu, ponieważ ma on możliwość połączenia się z laboratorium z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do stabilnego połączenia internetowego.
  • Udostepnienie zasobów uczelni pozwala na wykonywanie przez studenta skomplikowanych obliczeń naukowych bez konieczności posiadania drogiego sprzętu.

To tylko trzy podstawowe założenia, którymi kierowaliśmy się, tworząc projekt Wirtualnego Laboratorium. Zapewniamy, że będzie ono nieustannie rozwijane oraz udoskonalane dla potrzeb przyszłych studentów, którzy zawsze będą dla nas najważniejsi – obiecuje pomysłodawca oraz twórca WIRTUALNEGO LABORATORIUM WSB-NLU, szef Działu IT - Wojciech Bobak.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.