Nowe radiowozy dla komisariatów z Sądecczyzny

Policjanci z Nowego Sącza i okolic mają do dyspozycji siedem nowych radiowozów. Samochody otrzymały komisariaty z: Łososiny Dolnej, Nowego Sącza, Starego Sącza, Piwnicznej Zdroju i Grybowa.  Dziś odbyło się ich oficjalne przekazanie do użytku oraz poświęcenie.

WSB2020

Od dziś siedem nowych radiowozów: Volkswagena Transportera, Opla Astrę, Ople Mokka i Hyundai mają do dyspozycji Komisariaty Policji z Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego. Sześć z nich w połowie sfinansowano z z budżetu Policji, a pozostałą część pokryto z budżetu samorządów. Jeden z samochodów (VW) został przekazany do Nowego Sącza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Opel Astra trafił do Starego Sącza, a Ople Mokka do Łososiny Dolnej, Nowego Sącza, Piwnicznej- Zdroju oraz Grybowa. Komendę Miejską Policji w Nowym Sączu zasilił również radiowozy marki Hyundai oraz Volkswagen Transporter. Dziś proboszcz Parafii pw. Św. Małgorzaty w Nowym Sączu - Jerzy Jurkiewicz poświęcił radiowozy, a kluczyki przekazano funkcjonariuszom.

W uroczystości wzięli udział: Marek Pławiak, Jerzy Gwiżdż, Paweł Fyda, Zbigniew Janeczek, Małgorzata Gromala, Jan Dziedzina, Stanisław Golonka, Józef Tobiasz, Władysław Wnętrzak, oraz Piotr Krok. Wszyscy zebrani zgodnie stwierdzili, że te radiowozy są dowodem na wzorową współpracę sądeckiej Policji z samorządami.

- W imieniu własnym i wszystkich policjantów serdecznie dziękuję za wsparcie finansowe jakiego udzieliliście państwo w 2017 roku na zakup samochodów służbowych, które będą wykorzystywane przez sądeckich policjantów. Taka liczba radiowozów to duże wzmocnienie dla jednostek Policji – mówił podczas uroczystości mł. insp. Jarosław Tokarczyk.

Fot. KMP Nowy Sącz

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.