Nowe oblicza sądeckiej Akademii Nauk Stosowanych

Nowe oblicza sądeckiej Akademii Nauk Stosowanych

ANS

Z początkiem października 2022 roku Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu zainaugurowała rok akademicki. Uczelnia kształci już od ćwierć wieku. Przez dwadzieścia cztery lata czyniła to jako Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Zmiana nazwy uczelni wiąże się ze zmianą jej rangi. Przemianowanie oznacza większy prestiż, ale otwiera też możliwości pozyskiwania funduszy z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jak również z Narodowego Centrum Nauki. Na czterech płaszczyznach były, są i będą prowadzone inwestycje, które mają na celu poprawę wizerunku, komfortu oraz wzbogacenia możliwości edukacyjnych.

Nowy obiekt Wydziału Nauk Ekonomicznych już otwarty

Uroczystość związana z inauguracją dwudziestego piątego roku akademickiego była też okazją do oficjalnego oddania studentom nowego budynku Wydziału Nauk Ekonomicznych w Nowym Sączu. Rektor Akademii Nauk Stosowanych prof. Mariusz Cygnar wyraża satysfakcję z faktu oddania do użytku nowego obiektu, bo jak zauważa, dawny Instytut Ekonomiczny jako jedyny nie posiadał własnej infrastruktury.

– Zakończyliśmy tę część inwestycji. Otwarcie Wydziału Nauk Ekonomicznych nastąpiło 3 października na 25-lecie istnienia uczelni. Obiekt ma cztery tysiące metrów kwadratowych. Posiada kondygnację podziemną, gdzie znajduje się archiwum oraz parking. Ma także cztery kondygnacje nadziemne, dużą aulę, salę laboratoryjną, zaplecze dla nauczycieli, przestrzenne hole. Budynek jest nowoczesny. Chcemy, aby jakość kształcenia była jak najlepsza. Koszt inwestycji wyniósł ok. 20 milionów złotych. To kwota z pełnym wyposażeniem – mówi prof. Mariusz Cygnar w rozmowie z DTS.

Rozbudowa Instytutu Pedagogicznego jeszcze w tym roku

Nowe oblicze ma także zyskać Instytut Pedagogiczny, który teraz nosi nazwę Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki. Budynek znajduje się (…)

  Cały tekst przeczytasz w najnowszym DTS – bezpłatnie pod linkiem:  

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama