Nowa Wieś: samochód wjechał w pieszych. Dwie osoby nie żyją

Około godz. 19:35 doszło do tragicznego zdarzenia na Drodze Krajowej nr 75 w miejscowości Nowa Wieś, w gminie Łabowa. Kierujący samochodem osobowym wjechał w grupę pieszych. Dwie osoby zginęły na miejscu.

wsb3

Sprawcą zdarzenia jest 20-latek z Łabowej. Jadąc samochodem marki Audi w kierunku Krynicy-Zdroju śmiertelnie potrącił 69-letnią babcię i jej 12-letnią wnuczkę.

Oto relacja strażaków, którzy dotarli jako pierwsi na miejsce wypadku:

25 grudnia około godziny 19.34 zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Łabowa oraz OSP Nowa Wieś zadysponowane zostały do działań w Nowej Wsi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że  na drodze krajowej nr 75 w kierunku Nowy Sącz – Krynica doszło do potrącenia dwóch osób przez samochód osobowy marki Audi A4. Poszkodowane osoby to kobieta lat 69  oraz  dziewczynka lat 12. Obydwie znajdowały się poza jezdnią. Bez oznak życiowych. Kierowca Audi  i jego pasażerka  nie zgłaszali żadnych dolegliwości. Pojazd znajdował się w zatoczce autobusowej kilkadziesiąt metrów od miejsca gdzie leżały potrącone kobiety. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przystąpieniu do czynności  resuscytacyjnych osób poszkodowanych. Ruch pojazdów został  wstrzymany w obu kierunkach.  Teren działań został oświetlony. W trakcie prowadzonych działań przybyły na miejsce zdarzenia lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon u obu osób poszkodowanych. Rodzice zmarłej dziewczynki zostali zabrani do szpitala.

– 20-letni kierowa audi był trzeźwy. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia – informuje oficer prasowa KMP w Nowym Sączu asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Droga w wyniku wypadku została na kilka godzin całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali podróżujących na objazdy (jadących z Nowego Sącza w kierunku Krynicy na Kotów, natomiast jadących z Krynicy w kierunku Nowego Sącza na Grybów).

Kierowca został zatrzymany, a samochód zabezpieczony do dalszych czynności.

 

Drodzy Czytelnicy uważajcie na siebie!

fot: OSP ŁABOWA, PSP Nowy Sącz

Czytaj też:

Idziesz poboczem po zmroku? Pamiętaj, że grozi ci śmierć lub wysoki mandat

Fot. ilustracyjne pixabay

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]