Nominacja generalska dla Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej

Wręczenie nominacji generalskiej dla komendanta KOSG

11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości płk SG Stanisław Laciuga odebrał z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy nominację generalską. Uroczystości odbyły się w Belwederze.

Generał brygady SG Stanisław Laciuga jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Studium Oficerskiego w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG oraz Narodowej Akademii FBI w Quantico. Służbę w Straży Granicznej pełni od ponad 20 lat. Rozpoczął ją w 1995 roku w Strażnicy SG w Witowie, a następnie kontynuował w Komendzie ówczesnego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. W latach 1999-2000 został skierowany do ochrony Przedstawicielstwa RP przy Unii Europejskiej w Brukseli. W Karpackim Oddziale Straży Granicznej pełnił kolejno służbę w Wydziale Ochrony Granicy Państwowej, Wydziale Granicznym oraz Wydziale Operacyjno – Śledczym. Po zniesieniu KaOSG został przeniesiony do służby w  Karpackim Ośrodku Wsparcia SG w Nowym Sączu, gdzie zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Wsparcia. Od 16 maja 2016 roku, Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, został powołany na stanowisko Komendanta nowo utworzonego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Odznaczony: Brązowym Medalem Za Zasługi Dla Straży Granicznej, Odznaką Straży Granicznej, Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Straży Granicznej, Brązowym Medalem Za Zasługi dla Obronności Kraju, Złotym Medalem Za Zasługi Dla Straży Granicznej, Odznaką Okolicznościową Medal Trzydziestolecia Powołania Straży Granicznej, Brązowym Krzyżem Zasługi.

źródło: KOSG

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.