Niezwykły tort na 120-lecie II LO. Szkoła o smaku orzechowo-czekoladowym

Niezwykły tort na 120-lecie II LO. Szkoła o smaku orzechowo-czekoladowym

Absolutnie wspaniały, robiący wrażenie i wykonany z niezwykłą starannością o szczegóły… Taki był tort wykonany przez Piekarnię & Cukiernię Tęgoborze z okazji 120-lecia II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Cukiernicze dzieło wprowadziło przybyłych na uroczystość gości w zachwyt. Nic dziwnego…

120-lecie świętowano w ubiegły piątek (20 października). Był jubileuszowy korowód, wyśpiewana została Rota, a podczas części artystycznej przybliżono postać Marii Konopnickiej, patronki II LO. Później odprawiono mszę świętą w kościele św. Kazimierza, po której odbyła się gala w MCK Sokół i „spotkanie pokoleń” w auli II Liceum. Tort, który zdecydowanie ozdobił i osłodził świętowanie, powstawał przez kilka dni. Wyzwania podjęła się Piekarnia & Cukiernia Tęgoborze.

– Bardzo się cieszymy, że tort się podobał. Szczegóły dotyczące pracy, to nasza słodka tajemnica. W tej chwili nie umiem nawet powiedzieć ile dni, czy godzin powstawał, każdego dnia po troszkę – przyznaje w rozmowie z naszą redakcją właścicielka piekarni Lucyna Grzyb. Jednak finalnie uchyla nieco rąbka tajemnicy.

– Otrzymaliśmy zdjęcia i na ich podstawie nasza niezwykle zdolna pracownica-samouk wykonywała tort. Sama również podjechała do szkoły, żeby zobaczyć, jak to wszystko wygląda i zrobiła zdjęcia telefonem. Nie ważyliśmy tortu, bo był robiony gratis – przyznaje Lucyna Grzyb.

Tort idealnie odwzorowuje szkołę, dziedziniec, otoczenie, a nawet widok z góry. Okna, drzwi, a nawet drzewa, wszystko pieczołowicie wykonane. Jak ,,smakowała” szkoła?

– Tort był o smaku orzechowo-czekoladowym, wszak mamy teraz sezon na orzechy – zauważa w rozmowie z DTS24 właścicielka piekarni.

Transportem zajęli się kierowcy pracujący dla piekarni, którzy wiedzą jak przewozić tak delikatne cukiernicze dzieła.

Historię szkoły poznacie w artykule: 120 lat „zielonej budy”. Społeczność II Liceum Ogólnokształcącego świętuje! [FOTORELACJA]

Fot. Piekarnia & Cukiernia Tęgoborze