Niemal 1500 osób zaszczepiono dziś w sądeckim Newagu. Firma zorganizowała akcję na własną rękę

Niemal 1500 osób zaszczepiono dziś w sądeckim Newagu. Firma zorganizowała akcję na własną rękę

Niemal 1500 osób zaszczepiono dzisiaj przeciw Covid-19 w siedzibie sądeckiego Newagu. Na hali wśród nowoczesnych pociągów od godziny 9. do około 16. przewijali się pracownicy i ich rodziny, a także kontrahenci firmy. Wypełniali ankiety i potrzebne dokumenty, w specjalnie przygotowanych stanowiskach byli kwalifikowani przez lekarzy, następnie otrzymywali swoją dawkę szczepionki i odczekiwali kwadrans, by przekonać się, czy po szczepieniu nie nastąpi żadna niepożądana reakcja.

Wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Jak zdradzają przedstawiciele przedsiębiorstwa, szczepiono średnio cztery osoby na minutę, szczepionką firmy Pfizer.

– Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom pracowników firmy, dzięki czemu możliwe było ich zaszczepienie w szybkim terminie. Małopolskę charakteryzuje nadal niska wyszczepialność. W ten sposób podjęliśmy działania zmierzające do przeciwdziałania temu zjawisku, szczególnie wśród osób z grupy 50 i 60-latków czynnych zawodowo – mówi Łukasz Mikołajczyk, rzecznik prasowy spółki Newag S.A.

Co ciekawe, akcja nie została zorganizowana w ramach rządowego programu szczepień w zakładach pracy. Co prawda przedstawiciele Newagu już 4 maja wypełnili formularz i zgłosili chęć przystąpienia, ale zakłady pracy nie otrzymały szczepionek w pierwotnym terminie. Nie poddali się jednak i postanowili zorganizować szczepienie na własną rękę, udostępniając halę placówce leczniczej, która odpowiada za organizacje punktów szczepień populacyjnych.

– Jesteśmy pierwszą firmą, która na taką skale w tak krótkim czasie zaszczepiła pracowników i ich rodziny oraz kontrahentów – zaznacza Łukasz Mikołajczyk.

fot. Jerzy Cebula

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama