Niektórzy w tym stanie tracą przytomność. On jechał przez Wysową – Zdrój

Niektórzy w tym stanie tracą przytomność. On jechał przez Wysową – Zdrój

30-letni mężczyzna usiadł na fotelu kierowcy i ruszył w drogę mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Przy takiej zawartości alkoholu we krwi występują zwykle zaburzenia mowy,  zdolność do kontroli własnych zachowań jest szczątkowa, zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej powodują zaś chwiejny i niepewny chód. Niektórzy w tym stanie tracą przytomność. To odruch obronny organizmu przed przyjęciem kolejnych dawek trucizny…

Na taki wynik trzeba solidnie zapracować – wypić w krótkim czasie więcej niż pół litra wódki, albo 8-9 piw. Ewentualnie pić przez dwa – trzy dni z rzędu mniej intensywnie, ale systematycznie.

„Wczoraj (26.07 br.) policjanci z Posterunku Policji w Uściu Gorlickim interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy w Wysowej-Zdroju. Za kierownicę alfy romeo postanowił wsiąść 30-latek, który jak wskazało przeprowadzone przez policjantów badanie, miał w organizmie 3,2 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i nawet wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów” – czytamy w komunikacie służb prasowych gorlickiej Policji. 

Tylko w lipcu br. (na dzień 26 lipca) gorliccy stróże prawa wyeliminowali z ruchu 28 kierujących zarówno pojazdami mechanicznymi, jak i innymi pojazdami, którzy znajdowali się pod działaniem alkoholu.

Czytaj też:

Pijany kierowca zaparkował na prywatnej posesji policjanta

Share on twitter
Share on facebook