Niedzielne popołudnie pracowite dla krynickich goprowców

W niedzielę ratownicy Grupy Krynickiej GOPR dwukrotnie wyjeżdżali do działań. Po godzinie 14:00 zostali wezwani w okolice Przełęczy Żłobki w paśmie Radziejowej. Niedługo później otrzymali też zgłoszenie o wypadku rowerowym w rejonie Ostrego Wierchu w Beskidzie Niskim.

PROT5

W stronę Przełęczy Żłobki ruszyli ratownicy pełniący służbę w RSR Piwniczna. Pomocy potrzebowała tam kobieta, która złamała rękę. Została zaopatrzona przez goprowców, a następnie przetransportowana do doliny, skąd własnym transportem udała się do szpitala.

W tym czasie dyspozytor w Krynicy-Zdroju odebrał zgłoszenie o rannym rowerzyście w okolicy Ostrego Wierchu.

– Do działań wyjechali ratownicy ze Stacji Centralnej, którzy po dotarciu na miejsce przez Bieliczną zaopatrzyli poszkodowanego z urazem głowy, ramienia oraz stawu łokciowego. Następnie rozpoczęli powolny, ze względu na dużą bolesność, transport quadem do samochodu, a następnie do szpitala w Krynicy – relacjonują członkowie Grupy Krynickiej GOPR.

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]