Niechlubny rekord na meczu Sandecji z Zagłębiem

Wtorkowe spotkanie 25. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a Zagłębiem Lubin było rekordowe pod względem ilości kibiców na trybunach. Niestety rekordowe negatywnie. Popisy piłkarzy obydwu drużyn śledziło z trybun stadionu w Niecieczy ledwie… 312 widzów! (Przegląd Sportowy informował nawet o 152). Warto dodać, że wielu z nich to młodzi piłkarze Beskidzkiej Akademii Piłkarskiej, którzy wyprowadzali piłkarzy na murawę.

wsb3

To najsłabsza frekwencja w tym sezonie ekstraklasy, gorsza nawet od tej w Krakowie z 10 lutego br., gdy Cracovia podejmowała Śląsk Wrocław (2:1). Dlaczego napisaliśmy „nawet”? Wówczas bowiem na stadionie „Pasów” obowiązywała kara za wybryki z potyczki z Wisłą Kraków, czyli zgodnie z prawem był to mecz bez udziału publiczności! A i tak wiarygodny portal 90minut.pl podaje, że było tam obecnych 450 kibiców.

Skąd tak słaba frekwencja na meczu w Niecieczy? Składa się na nią kilka czynników. Pierwszym jest odległość od Nowego Sącza (ok. 80 km). Drugim słabe wyniki zespołu, zaś trzecim we wtorkowy wieczór było też kilkanaście stopni mrozu.

- Nie wybrałem się tym razem, by wspierać Sandecję – mówi jej kibic Marek Gromulak. - Z jednej strony żałuję, znów przegraliśmy, do tego niemal w kompletnej ciszy, ale z drugiej strony po prostu nie miałem tyle czasu, w sensie kilku godzin, by pojechać na stadion i wrócić do domu. Pracuję, a mecz był we wtorek – przytomnie zauważył fan „biało-czarnych”.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Fot. Sandecja.pl

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.