Niebezpieczny weekend na drogach Limanowszczyzny

Niebezpieczny weekend na drogach Limanowszczyzny

W zeszły weekend limanowscy funkcjonariusze policji mieli ręce pełne roboty. Na terenie tamtejszego powiatu doszło bowiem do 12 zdarzeń drogowych (w tym jednego wypadku i jedenastu kolizji), a ponadto zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców, z których jeden uciekał.

Wypadek w Kasince Małej

W piątkowy wieczór (25 września) około godziny 19:40 w Kasince Małej (gmina Mszana Dolna) doszło do zderzenia zderzenia trzech samochodów.

46-letni kierowca Volkswagena Touran, jadąc w kierunku Mszany Dolnej, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z poruszającym się z naprzeciwka volvo. Następnie Volkswagen Golf, jadący za VW Touran, najechał na pojazdy, które dopiero co się zderzyły.

Trzy osoby trafiły do szpitala – 42-letni kierujący pojazdem marki Volvo, a także 5-latka i 2 miesięczna dziewczynka, które podróżowały VW Touran.

Kierujący byli trzeźwi. Na miejsce skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem. Policjanci ustalają dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Nietrzeźwy uciekinier w Mszanie Dolnej

Tego samego dnia około godziny 17:30 policjanci z limanowskiej drogówki interweniowali w Mszanie Dolnej. Na ulicy Zakopiańskiej zauważyli mężczyznę, który nie dość, że kierował motocyklem typu cross bez kasku i wymaganego oświetlenia, to w dodatku poruszał się pojazdem… po chodniku.

Kierujący zignorował polecenia policjantów, którzy próbowali go zatrzymać, i zaczął uciekać – jednak bezskutecznie. W trakcie kontroli ustalono, że 26-latek był nietrzeźwy: badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto pojazd, którym poruszał się mężczyzna, nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia OC.

Motocykliście zatrzymano prawo jazdy, a za swoją lekkomyślną przejażdżkę odpowie przed sądem.

fot. ilustr. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook