Niebezpieczne bakterie w wodzie w Przysietnicy i gminie Korzenna

W maju i czerwcu z przydomowych studni w gminie Korzenna oraz w Przysietnicy (gmina Stary Sącz) pobrane zostały próbki wody. Okazuje się, że w niemal wszystkich wykryto obecność niebezpiecznych bakterii.

wsb3

Bezpłatne badania przeprowadzone zostały na wniosek wójta gminy Korzenna oraz burmistrza miasta i gminy Stary Sącz. Pracownicy akredytowanego laboratorium Spółki Sądeckie Wodociągi pobrali 45 próbek wody z przydomowych studni w miejscowościach: Przysietnica, Siedlce, Trzycierz, Koniuszowa, Mogilno, Posadowa Mogilska i Korzenna.

W 91 procentach przebadanych próbek znaleziono bakterie z grupy coli i escherichia coli. Testy wykazały również obecność paciorkowca kałowego. Woda nie jest już zdatna do picia w przypadku wykrycia choćby jednego rodzaju z wymienionych wyżej bakterii.

Sądeckie Wodociągi prowadzą badania wody od 2015 r. Do tej pory sprawdzonych zostało około 400 prywatnych studni i jak się okazuje, w większości z nich woda nie nadawała się do picia.

fot. ilustr. pixabay

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.