Niebezpieczna DK 75: kolejny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego

Niebezpieczna DK 75: kolejny wypadek z udziałem ciągnika rolniczego

Wczoraj (16 września), krótko po godzinie 14 w Nawojowej doszło do kolejnego wypadku na drodze krajowej nr 75., prowadzącej z Nowego Sącza do Krynicy- Zdroju. 

,,Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia  samochodu ciężarowego marki MAN  oraz  ciągnika rolniczego Ursus C330. Pojazdami podróżowali tylko kierujący. W wyniku zdarzenia  poszkodowany został mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym. Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł obrażeń. Droga była całkowicie zablokowana” – relacjonują strażacy PSP w Nowym Sączu.

W działaniach udział brali: zespół Ratownictwa Medycznego z Nowego Sącza, zastępy JRG nr 1 i 2 PSP w Nowym Sączu oraz patrol policji. Jak informują strażacy PSP, poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala w Nowym Sączu. Po przeprowadzeniu niezbędnych badań został wypisany do domu.

Działania strażaków trwały ponad dwie godziny. Wprowadzono ruch wahadłowy, a po kończeniu czynności prowadzonych przez policję,  usunięto pojazdy i przywrócono drożność na drodze.

Dzień wcześniej na DK 75, w miejscowości Łabowa doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku, o czym pisaliśmy: tutaj

Fot. PSP Nowy Sącz