Nie żyje Zdzisław Olszewski, człowiek, który wydrukował ponad 500 wydań DTS.

Nie żyje Zdzisław Olszewski, człowiek, który wydrukował ponad 500 wydań DTS.

Zdzisłąw Olszewski

Nie żyje Zdzisław Olszewski, były dyrektor drukarni Polska Press w Sosnowcu. Człowiek, który wydrukował ponad 500 wydań DTS!

Jak informuje Dziennik Zachodni:

„W 1976 roku, kiedy Zdzisław Olszewski był licealistą, na wycieczce szkolnej zobaczył, jak wygląda praca w drukarni od środka. Wtedy obiecał sobie w duchu, że nigdy nie będzie pracował w takim miejscu. Żmudne składanie czcionek, stoły brudne od smarów, drukarze w wyświechtanych fartuchach, niesamowity hałas nie zrobiły na młodym człowieku dobrego wrażenia. Los bywa jednak przekorny…

Zdzisław Olszewski nie tylko związał swoje zawodowe życie z poligrafią, ale… tę pracę bardzo polubił. Rozwijał swoją karierę, pracując najpierw w Krakowie, a później w Sosnowcu. W 2007 roku otrzymał stanowisko dyrektora drukarni Polska Press w Sosnowcu. Na emeryturę przeszedł w kwietniu ubiegłego roku. Planował w tym czasie spełniać marzenia związane z podróżowaniem.

– Kawał serca oddał tej drukarni i ludziom. Zawsze był na miejscu i zawsze był oddany. Był osobą po prostu życzliwą, otwartą i dobrą. Dla niego zawsze na pierwszym miejscu było funkcjonowanie drukarni oraz troska o pracowników – wspomina kolegę z pracy Stanisław Tomal, pracownik drukarni Polska Press.

– To był świetny człowiek. Osoba  bardzo cierpliwa, Zawsze potrafił wszystko wytłumaczyć, bez względu na to, jak wiele pytań mu się zadało. Miał ogromną wiedzę i doświadczenie, ale jednocześnie się z tym nie obnosił. Przez wszystkie lata wspólnej pracy zawsze mogłem na niego liczyć – mówi Paweł Zech z sosnowieckiej drukarni.

W pozytywnym tonie wspominają Zdzisława Olszewskiego wszyscy współpracownicy. Mimo stanowiska dyrektora, byli z nim po imieniu – nawet ci najmłodsi stażem, a każdy zapamiętał go jako pomocnego i uczciwego człowieka.

Zdzisław Olszewski w marcu skończyłby 66 lat. Jego pogrzeb odbędzie się 1 marca o godz. 12.20 w Kaplicy Cmentarza Grębałowskiego w Krakowie.”

Fot. Archiwum Dziennik Zachodni, Polska Press

Czytaj także: https://www.dts24.pl/dzien-kobiet-z-dts-i-nowosadecka-mala-galeria/

 

Reklama