bazOOms z szansą na TRIBUTE TO SEATTLE 2024. Głosujcie!

bazOOms z szansą na TRIBUTE TO SEATTLE 2024. Głosujcie!

To jest sprawa! Sądeckie bazOOms przewodzą dzielnie w konkursie TRIBUTE TO SEATTLE 2024! Jest dobrze, jest bardzo dobrze, ale może być jeszcze lepiej. Tylko do końca lutego, czyli do czwartku, można oddawać swoje głosy na ten mega-świetny grunge band i tym samym zagwarantować im udział w wydarzeniu. Nie marnujcie czasu, nagabujcie rodzinę, znajomych, zaczepiajcie przechodniów, nie wiem – po prostu głosujcie!

Tribute to Seattle to mega-event muzyczny z Gdyni, który w piękny sposób oddaje hołd kultowej muzyce z Waszyngtonu i okolic. To jedyny taki festiwal na Pomorzu. Pierwszy raz wystartował w marcu 2003 roku w klubie Jamajkafe w Gdyni. Klimat muzyczny, jakbyśmy przenieśli się na drugi koniec świata, czyli do siostrzanego miasta Seattle. Impreza była muzycznym strzałem w dziesiątkę. Takie imprezy były organizowane w Polsce o wiele wcześniej, jednak pomijając różnice geograficzne, szczególne znaczenie miała ekipa Tribute to Seattle. Konglomerat znanych i szanowanych trójmiejskich muzyków związanych z takimi zespołami jak m.in.: Fungus, El-Vehiculo, LARS, Les Bigos, Bielizna (od 2004 jako Stowarzyszenie Live Act). Ależ to było coś! A na deser, podczas pierwszego festiwalu, zobaczyliśmy też gościa nikomu wcześniej nieznanego – zespół SNAILS, w którym grał późniejszy organizator Tribute to Seattle w Gdyni.

W 2004 roku, Live Act przeniosło imprezę do większych klubów. 4 kwietnia to było Ucho w Gdyni, a 5 kwietnia OdNowa w Toruniu. Koncerty były czadowe, a Tymon Tymański zrobił niezły show z Nirvaną, a do tego Guzik (Flapjack, Homosapiens) dał wokalne wsparcie. Odpowiadając na sygnały z całej Polski, w październiku 2005 r. Live Act zorganizowało Tribute to Seattle Tour w 11 dużych miastach Polski.

Po trasie w 2005 roku impreza zaczęła cichnąć, aż w końcu zasnęła śmiercią naturalną…

Kawałek historii

W 2008 roku Daniel Witek, członek ówczesnego zespołu SNAILS, otrzymawszy błogosławieństwo byłego organizatora Live Act, postanowił wskrzesić to nieziemskie wydarzenie sprzed 5 lat. Formuła pozostała taka sama, tylko teraz na scenie pojawiają się młode, utalentowane rockowe zespoły z Trójmiasta oraz całej Polski. Reaktywacja w 2008 roku, mimo ograniczonego budżetu i promocji, zgromadziła ponad 500 osób! Debiut na medal. Impreza była na poziomie, który nie ustępował większym imprezom muzycznym w Polsce.

Pod nowym zarządem festiwal odbył się 10 razy. Co roku, około 5 kwietnia, fani grunge’u spotykali się, żeby wspólnie celebrować czasy niezapomnianych lat 90. Oprócz standardowych koncertów, wprowadzono dodatkowo koncerty unpluggedowe, na zasadzie znanej z legendarnych koncertów MTV Unplugged.

Po 10 edycji festiwalu grunge’u w Gdyni znowu ucichł, i zaczęła się kolejna, nostalgiczna przerwa…

TTS Rewolucja

Po kolejnej przerwie, festiwal ponownie ożył! Rewolucja w świecie grunge’u rozpoczęła się na nowo, a kolejna odsłona Tribute to Seattle miała miejsce w 2023 roku. To był moment, na który fani czekali z niecierpliwością. Kiedy świat muzyczny myślał, że Tribute to Seattle skończył się na 10 edycji, nagle festiwal wrócił na scenę, gotów rozpalić serca miłośników grunge’u.

Teraz, impreza nie jest tylko dziełem jednego człowieka. Daniel Witek, który kiedyś był jedynym organizatorem, teraz wspólnie z Agencją Roadhog Booking, stoją na czele całego przedsięwzięcia. To nowe partnerstwo przyniosło świeże spojrzenie i nowe pomysły na rozwój festiwalu. Roadhog Booking, znane ze swojego doświadczenia w organizacji koncertów i wydarzeń muzycznych, wniosło do Tribute to Seattle nową energię i profesjonalizm.

Obecnie festiwal to nie tylko podróż w przeszłość do złotych lat grunge’u, ale również platforma dla nowych talentów. Młode zespoły, zainspirowane dźwiękami lat 90., mają szansę zaprezentować się przed szeroką publicznością, co nadaje festiwalowi świeżości i nowoczesności.

Tribute to Seattle to nie tylko powrót do korzeni, ale także krok w przyszłość grunge’owej sceny muzycznej.

… CZYLI NA BAZOOMS!!! >>> KLIKNIJ W LINK

https://www.tributetoseattle.pl/eliminacje/

bazOOms – zespół czterech powalonych dziewczyn z południowej Polski. Muzykę, jaką grają można skategoryzować gatunkami takimi jak GRUNGE czy ALT-ROCK, lecz uwielbiają one bawić się muzyką i nie zamykają się na tworzenie nowych, innych rzeczy. Ich muzyka opowiada czsęto o skrajnych emocjach, porusza nieraz ciężkie tematy, dziewczyny są gotowe pokazać światu swoje zdanie.

Zespół rozpoczął swoje działania w marcu 2021 i przez pierwsze dwa miesiące, dziewczynom udało się dokonać pierwszego nagrania piosenki i teledysku. Grały już na dużej scenie festiwalu ZEW-Się Budzi i znalazły się także na łamach magazynu Teraz Rock. W 2024 planują wydać swoją debiutancką płytę! Od dzieciństwa uwielbiają tworzyć muzykę i wiedziały, że chcą to robić całe życie.

W skład wchodzą: gitarzystka i główna wokalistka Nina Brzóska, kolejna gitarzystka oraz wokalistka Gabriela Gierczyk, basistka Anna Plewa i perkusistka Natalia Ziaja.

Fot. Natalia Kozik / źródło: www.tributetoseattle.pl

Reklama