Nie żyje Wacław Kawiorski, wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu

Przed kilkoma dniami w wieku 66 lat zmarł Wacław Kawiorski, w latach 1983 - 2006 dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Wacław Kawiorski przyszedł na świat 4 lutego 1951 roku w Nowym Sączu. Ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie w 1975 roku oraz Podyplomowe Studium Muzeologiczne, również w UJ, w 1984. Uczył w Zespole Szkół Budowlanych w Nowym Sączu, pracował również w KW PZPR.

W latach 1983 - 2006 był dyrektorem Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

-Za jego kadencji utworzono Muzeum Nikifora w "Romanówce" w Krynicy, rozbudowano skansen sądecki z 28 do 62 obiektów i powołano Ośrodek Budownictwa Ludowego w Szymbarku - przypomniał Jerzy Leśniak w "Nowej Encyklopedii Sądeckiej".

Wacław Kawiorski był ponadto członkiem komitetu redakcyjnego "Rocznika Sądeckiego (1988 - 2010), prezesem sądeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego (1985 - 1988). Był współzałożycielem Związku Muzeów Małopolskich z siedzibą w Nowym Sączu.

Fot. Jerzy Cebula/ Źródło: "Nowa Encyklopedia Sądecka" Jerzego Leśniaka.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.