Nie żyje Paweł Liśkiewicz. Wybudował halę i basen dla Sącza

Paweł Liśkiewicz

W niedzielę w trakcie jazdy na rowerze zmarł Paweł Liśkiewicz, były dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Nowego Sącza. Liśkiewicz wybudował m.in. halę sportową i kryty basen przy ul. Nadbrzeżnej oraz składowisko śmieci w Zabełczu. Kierował stabilizacją osuwiska w Falkowej.

Według nieoficjalnych informacji Paweł Liśkiewicz (56 lat) źle się poczuł, pokonując rowerem podjazd w Librantowej. Chwilę potem miało się okazać, że była to ostatnia kolarska wspinaczka wielkiego miłośnika roweru, zakończona na wysokości tamtejszej szkoły. Według niepotwierdzonych jeszcze wiadomości bezpośrednią przyczyną Jego śmierci miał być rozległy zawał serca. Według znajomych zmarłego miał On niedawno ciężko przechodzić Covid-19. Paweł Liśkiewicz od lat prowadził sportowy i aktywny tryb życia. Ostatnio mieszkał w Jasiennej, w ostatnich latach zajmował się budowaniem polskich autostrad jako główny inżynier kontraktu.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek.

W „Nowej Encyklopedii Sądeckiej” Jerzego Leśniaka, znajduje się krótka notka poświęcona Pawłowi Liśkiewiczowi:

Paweł Liśkiewicz – ur. 4 IV 1965 w N. Sączu; mgr inż., abs. II LO im. M. Konopnickiej w N. Sączu (1984) i PK. Nacz. Wydz. Inwestycji Miejskich UM w N. Sączu 1997-2002, wcześniej pracował w MZD (dyr. 1996) i DODP. W pierwszej dekadzie XXI w. pełnił nadzór inwestorki m.in. przy budowie autostrad.

Msza święta  żałobna za duszę zmarłego zostanie odprawiona w poniedziałek 19 lipca o godz. 9.30 w kaplicy cmentarnej przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu.

Po nabożeństwie urna z prochami śp. Pawła Liśkiewicza zostanie odprowadzona na miejsce wiecznego spoczynku. 

Bliscy proszą aby nie składać kondolencji.

Fot. Pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.