Nie pozostawili rodziny zmarłego aktora Marcina Króla w potrzebie. Pokazali, co to solidarność

Nie pozostawili rodziny zmarłego aktora Marcina Króla w potrzebie. Pokazali, co to solidarność

Po śmierci 31-letniego aktora Marcina Króla, wystartowała akcja pomocy dla jego rodziny – dwójki malutkich dzieci i żony. Ludzie poruszeni tragiczną historią, dołączali do zbiórek i w krótkim czasie uzbierali kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mieszkańcy regionu okazali niezwykłą wrażliwość i szczodrość. Najwyższa wpłata jednorazowa to 10 tysięcy złotych.

Aktor związany m.in. z Teatrem Robotniczym im. B. Barbackiego w Nowym Sączu zginął w wypadku, do jakiego doszło 23 kwietnia. Pracował przy remoncie dachu siedziby białogardzkiego Starostwa Powiatowego. 31-latek prawdopodobnie chciał udrożnić zatkany lej służący do transportowania w dół starych dachówek. Wówczas miało dojść do naruszenia konstrukcji zsypu. Mężczyzna został przygnieciony przez gruz zsypywany z trzeciego piętra. Niestety mimo interwencji Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, nie udało się uratować jego życia. Artysta pracował jako budowlaniec, by utrzymać rodzinę, gdyż mimo pasji i talentu aktorskiego, nie znalazł zatrudnienia w ośrodkach kultury.

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Ziemia Limanowska postanowiło uruchomić zbiórkę pieniędzy, które niewątpliwie będą potrzebne rodzinie tragicznie zmarłego. Wkrótce kwesta online została również utworzona przez przyjaciół z Teatru Robotniczego w Nowym Sączu – na portalu pomagam.pl. Łącznie na konto stowarzyszenia wpłynęło ponad 51 tysięcy (stan na 12 maja), a na pomagam.pl 30 tysięcy. Przez niespełna miesiąc udało się zebrać ponad 80 tysięcy. Wpłat dokonywano  z różnych miejscowości w Polsce i z zagranicy.

,,Łącznie wpłynęły 224 przelewy na konto stowarzyszenia. Ilość osób i firm udzielających wsparcia zaskakuje i jest dowodem jak wiele dobra jest w nas. Za  tak wielką hojność wszystkim ofiarodawcom składam bardzo serdeczne podziękowania. Jeśli ktoś chciałby  jeszcze udzielić  wsparcia na rzecz dzieci Marcina Króla to nadal możne  to uczynić przekazując darowiznę na konto Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Ziemia Limanowska z dopiskiem „Wsparcie dla dzieci Marcina Króla” nr konta bankowego   27  8808  0006 0040  0400  0437  0001 – przypomina Stefan Hutek, prezes  Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Ziemia Limanowska.

Fot. arch. Jerzego Cebuli 

 

Share on twitter
Share on facebook