Przetakówka: sprzedano alkohol nieletnim. Będą kłopoty

Przetakówka: sprzedano alkohol nieletnim. Będą kłopoty

Nie opłaca się uciekać przed dzielnicową. Przekonały się o tym nastolatki pijące alkohol na osiedlu Przetakówka. Na widok policjantów rzuciły się do ucieczki, ale nie udało się.  Dziewczęta zostały zatrzymane przez dzielnicową. Sprzedawczyni i właścicielce sklepu, która sprzedała alkohol nieletnim grozi kara grzywny i cofnięcie koncesji.

Dzielnicowa, która 16 stycznia pełniła służbę obchodową na osiedlu Przetakówka w Nowym Sączu, w rejonie ulicy Paderewskiego zauważyła grupkę młodych dziewcząt pijących alkohol – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Na jej widok, dziewczynki rozbiegły się w różnych kierunkach. Policjantka po kilkusetmetrowym pościgu zatrzymała dwie z nich.

Funkcjonariusze ustalili w którym sklepie sprzedano alkohol nieletnim. Policjanci sprawdzili również nagranie monitoringu, które potwierdziło podejrzenia. Sprzedawczyni tłumaczyła, że w błąd wprowadził ją dojrzały wygląd dziewcząt i dlatego nie zażądała od nich okazania dokumentu stwierdzającego ich wiek.

Dziewczynki w wieku 12-15 lat przewieziono do sądeckiej komendy policji i w obecności rodziców zbadano ich trzeźwość.  Jedna z nich była pod wpływem alkoholu. O takich przypadkach, zgodnie z treścią ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, policjanci informują sąd rodzinny.

Na komendę trafiła również sprzedawczyni, która sprzedała alkohol. Za takie przewinienie ustawodawca przewidział karę grzywny. Tej samej karze podlega również kierownik zakładu handlowego w którym miała miejsce sprzedaż. Organ, który wydał zezwolenie na sprzedaż alkoholu, może je w takiej sytuacji cofnąć.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.