Przetakówka: sprzedano alkohol nieletnim. Będą kłopoty

Przetakówka: sprzedano alkohol nieletnim. Będą kłopoty

Nie opłaca się uciekać przed dzielnicową. Przekonały się o tym nastolatki pijące alkohol na osiedlu Przetakówka. Na widok policjantów rzuciły się do ucieczki, ale nie udało się.  Dziewczęta zostały zatrzymane przez dzielnicową. Sprzedawczyni i właścicielce sklepu, która sprzedała alkohol nieletnim grozi kara grzywny i cofnięcie koncesji.

Dzielnicowa, która 16 stycznia pełniła służbę obchodową na osiedlu Przetakówka w Nowym Sączu, w rejonie ulicy Paderewskiego zauważyła grupkę młodych dziewcząt pijących alkohol – mówi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Na jej widok, dziewczynki rozbiegły się w różnych kierunkach. Policjantka po kilkusetmetrowym pościgu zatrzymała dwie z nich.

Funkcjonariusze ustalili w którym sklepie sprzedano alkohol nieletnim. Policjanci sprawdzili również nagranie monitoringu, które potwierdziło podejrzenia. Sprzedawczyni tłumaczyła, że w błąd wprowadził ją dojrzały wygląd dziewcząt i dlatego nie zażądała od nich okazania dokumentu stwierdzającego ich wiek.

Dziewczynki w wieku 12-15 lat przewieziono do sądeckiej komendy policji i w obecności rodziców zbadano ich trzeźwość.  Jedna z nich była pod wpływem alkoholu. O takich przypadkach, zgodnie z treścią ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, policjanci informują sąd rodzinny.

Na komendę trafiła również sprzedawczyni, która sprzedała alkohol. Za takie przewinienie ustawodawca przewidział karę grzywny. Tej samej karze podlega również kierownik zakładu handlowego w którym miała miejsce sprzedaż. Organ, który wydał zezwolenie na sprzedaż alkoholu, może je w takiej sytuacji cofnąć.

 

 

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama