Nie ma złej pogody, są tylko niewłaściwie przygotowani turyści. Wycieczka PTTK do Szlachtowej

Przez jednych znienawidzona, przez innych ukochana i wyczekiwana - zima. Mimo, że tej astronomicznej został jeszcze niecały miesiąc, to ta rzeczywista pojawiła się dopiero pod koniec ferii zimowych. Świeży śnieg i mróz potrafią nawet nieciekawe widoki zamienić w bajkową scenerię.

wsb3

Koło Grodzkie PTTK Oddział „Beskid”  w Nowym Sączu przez cały rok organizuje wycieczki nie tylko dla członków PTTK, ale także dla mieszkańców regionu i nie tylko. W minioną niedzielę spora grupa osób, także z Krakowa i Krosna, wybrała się na wycieczkę w Małe Pieniny i niemal pełny autobus wyruszył z Nowego Sącza do Szlachtowej.

Małe Pieniny to widokowa, najwyższa część Pienińskiego Pasa Skałkowego, to tutaj znajduje się Wysoka (1050 m.) – najwyższy szczyt Pienin, słynny Wąwóz Homole i Rezerwat Biała Woda.

Uczestnicy wyruszyli ze Szlachtowej żółtym szlakiem prowadzącym do grzbietu Małych Pienin, następnie wspięli się na słynący z widoków Wysoki Wierch (899 m.). Następnie uczestnicy wycieczki ogrzali się w schronisku "Pod Durbaszką".

 

Ciepła kawa i herbata pozwoliły naładować akumulatory przed szturmem na Wysoką. Tutaj nieodzowne były raczki, jako że podejście pod szczyt było wyślizgane i miejscami oblodzone,  a początkowy odcinek zielonego szlaku do Jaworek jest dość stromy. Wszyscy jednak dotarli na szczyt.

Tekst: W. Godek.
Fot. W. Godek, R. Sokół.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.