Ryszard Nowak: nie ma przyjaźni, są interesy

Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak mocno i dobitnie ocenia to, co wydarzyło się w lokalnej polityce w minionych tygodniach. W pierwszym od dawna wywiadzie mówi m.in.:

– W polityce nie ma przyjaźni, w polityce są interesy i ambicje, więc słowo „przyjaźń” proszę tu wziąć w poważny cudzysłów. Poza tym dzisiaj indywidualizm bierze górę nad pracą w grupie, to mi się nie podoba i czuję się tym zdegustowany. Na pierwszym planie powinny być jednak wartości, z którymi się do ludzi wychodzi. Skoro mówimy, że staramy się walczyć z nepotyzmem, to jak wytłumaczyć, że pojawiają się w życiu publicznym konotacje rodzinne? Przypadek Nowego Sącza niestety idealnie ilustruje definicję tego określania. I obawiam się, że na tym nie koniec.

– Co Pan ma na myśli?

– Mogę przyjąć zakład – bazuję tu wyłącznie na moim doświadczeniu – że jeszcze tej jesieni, pochodzący ze Stróż Antoni Poręba, ojciec Tomasza, szefa kampanii samorządowej PiS i eurodeputowanego z Podkarpacia, zostanie starostą sądeckim, a za rok kandydatem do Senatu. Moja polityczna intuicja mi to podpowiada.

– A gdyby to Arkadiusz Mularczyk został kandydatem PiS na prezydenta miasta?

– Brałem to pod uwagę i z takim rozwiązaniem bym nie dyskutował. To byłby dobry kandydat i pomijam tu moje z nim osobiste relacje. To byłoby logiczne i rozsądne. Arkadiusz Mularczyk – tak, Iwona Mularczyk – nie. I tylko tyle. A może aż tyle.

To fragment wywiadu Ryszarda Nowaka, jaki ukaże się jutro w specjalnym wydaniu DTS w całości poświęconym wyborom samorządowym.

W numerze m.in.: co słychać u byłych samorządowców: Jana Golonki, Józefa Antoniego Wiktora i innych; lista kandydatów do Rady Miasta; politolog Rafał Matyja komentuje sytuację na politycznej scenie przed wyborami; Józef Hojnor – radny rekordzista, Maria Zięba – dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Nowym Sączu o poszukiwaniach chętnych do pracy w komisjach wyborczych; i wiele innych.

Nie przegap tego numeru!

Najnowszy numer DTS do pobrania już w środę od godz. 14, a w wersji papierowej trafi do Czytelników tradycyjnie w czwartek.

Już dziś zapraszamy do lektury!

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.