Poleje się krew ognistych ratowników. Na ratunek innym…

Poleje się krew ognistych ratowników. Na ratunek innym…

Strażacy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu organizują akcję oddawania krwi, która odbędzie się 30 sierpnia (we środę), od godziny 8. do 13., przy ulicy Witosa 69. Pobór krwi jest odpowiedzią na apel Centrów Krwiodawstwa. W okresie wakacyjnym wielu honorowych dawców wyjeżdża, a zapotrzebowanie w szpitalach wcale nie maleje.

To już XII edycja programu ,,Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Strażacy zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi dla potrzebujących. Są jednak pewne warunki, które dawca musi spełniać: trzeba być zdrowym, ważyć minimum 50 kg, mieć ukończone 18 lat i nie przekraczać 65 roku życia. Ze sobą należy zabrać dowód tożsamości lub inny dokument ze zdjęciem. Ponadto osoba chcąca oddać krew powinna być po posiłku.

Strażacy PSP zapewniają, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne i niebolesne, z uwagi na nowoczesny sprzęt i specjalnie wyprofilowane igły. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego w związku z czym nie grozi dawcy żadne zakażenie.

Organizm w ciągu kilku godzin odbuduje całą ilość oddanej krwi. Dawca dostanie czekolady, które będą odpowiadać wartości energetycznej 4500 kcal. Ponadto czeka na niego niespodzianka.

Krew to lekarstwo. Podziel się nim!

Fot. arch. OSP Korzenna

Share on twitter
Share on facebook