Nowy Sącz: Newag rozdaje stypendia. Co miesiąc 1100 zł

Czwórka studentów Politechniki Krakowskiej: Elżbieta Bołoz, Natalia Grzyb, Marek Kalinowski i Daniel Statucki to pierwsze osoby, którym sądecka firma Newag przyznała stypendia. Każdy ze studentów otrzymał 1100 zł.

Stypendia ufundowała spółka Newag IP Management, należąca do Grupy Newag. Program stypendialny ustanowiono, aby wspierać najlepszych studentów kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, specjalność: Inżynieria Produkcji Środków Transportu Masowego.

Finansowe wsparcie jest przyznawane na jeden semestr, ale można je otrzymać na dłuższy okres pod warunkiem wcześniejszego zaliczenia stażu i jeśli średnia ocen semestralnych wynosi minimum 4,5.

Pierwsze stypendia uroczyście wręczono studentom w krakowskim biurze konstrukcyjnym Newagu. Tam, bądź w  siedzibie Newagu, młodzi będą odbywać staże zawodowe wykonując konkretne zadania, głównie z zakresu projektowania i rozwoju dokumentacji technicznej pociągów.

Przygotowany przez Newag program stypendialny „Prodesse in posterum” będzie miał kolejną edycję na początku roku akademickiego 2017/2018.
Fot. ilustracyjne – z arch. Newag.
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.