Nauczą cię języka ukraińskiego. Za darmo!

Nauczą cię języka ukraińskiego. Za darmo!

Na Sądecczyźnie mieszka wielu obywateli z Ukrainy. Od wielu miesięcy są naszymi gośćmi. Ukraińskie dzieci chodzą do sądeckich szkół i przedszkoli, ich rodziny goszczą w sądeckich domach. Może w Twoim też? Może chciałbyś umieć porozmawiać z nimi również w ich języku? A może przeszła ci przez głowę myśl, że język sąsiada warto znać? Jest okazja, aby skorzystać z kursu języka ukraińskiego zupełnie za darmo i online.

– Idea wzięła się z sytuacji jaką mamy, a mamy sporo gości z Ukrainy, więc może dobrze byłoby znać w ich języku przynajmniej podstawowe zwroty. Kurs skierowany też jest do tych osób, które po prostu chcą się nauczyć języka. W zeszłym roku już prowadziliśmy takie kursy, mamy znakomitą nauczycielkę z Ukrainy. Dzięki temu możemy dodatkowo dać pracę Ukrainkom, aby miały się za co utrzymać w Polsce – mówi Alicja Derkowska, inicjatorka akcji.

Lekcje odbywają się online, w grupach, jeden/dwa razy w tygodniu przez godzinę, głownie w godzinach wieczornych.

Kurs jest całkowicie darmowy dla uczestników. Na jego organizację został pozyskany grant od oddziału Caritas w Poznaniu.

Są jeszcze wolne miejsca. Chętni do nauki proszeni są o zgłaszanie poprzez numer telefonu widniejący na plakacie do Pani Alicji.

(DSZ)

czytaj też: Sądeckie bociany szykują się do lotu do Afryki. Wiele z nich poleci nad ogarniętą wojną Ukrainą

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.