Natalia Szczypuła w wielkim stylu pożegnała ,,The Voice of Poland”. Posłuchajcie jej utworu ,,Z Tobą”

Nowosądeczanka Natalia Szczypuła w wielkim stylu pożegnała się z programem ,,The Voice of Poland”. Była o krok od finału, który odbędzie się 5 grudnia. Zaśpiewała utwór Jessie J – ,,Who You Are”. Artystka po raz kolejny zachwyciła na scenie i to nie tylko śpiewem… Podczas półfinałowego odcinka zaprezentowała również stworzony w programie utwór ,,Z Tobą”. 

Natalia już wychodząc na scenę zaskoczyła wyglądem telewidzów, ale również jurorów. Zwykle naturalna, uśmiechnięta dziewczyna z niewymuszoną fryzurą, zmieniła się w kobietę ze sztucznymi rzęsami, długą peruką, mocnym makijażem oraz długą, czerwoną, lateksową sukienką. Kiedy zaczęła śpiewać, a później zrzucać z siebie dodatki oraz suknię, wszystko stało się jasne. Pokazała to, o czym śpiewała w piosence ,,Who You Are”.

,,Wpatruję się w swoje odbicie w lustrze… Dlaczego to sobie robię? Tracę rozsądek przy najmniejszej usterce. Praktycznie odłożyłam prawdziwą siebie na półkę. Nie nie nie nie…” – brzmią słowa utworu Jessie J (tłumaczenie z ang.).

– Zaprezentowałaś dziś bardzo duży wachlarz twoich możliwości, zarówno wokalnych, jak i aktorskich. Zrobiłaś bardzo ważną rzecz. W piosence Jessie J pokazałaś, że nie powinniśmy traktować ludzi przez pryzmat ich wyglądu, albo tego jak starają się wyglądać, ale co mają w sercu, w oczach i duszy. Tą piosenką udowodniłaś, że nic cię nie przygniotło i że to ty jesteś od najbardziej delikatnego i przyjemnego przygniatania. Chciałbym być zawsze tak przygniatany – wyznał Tomson z zespołu ,,Afromental”.

Michał Szpak przyznał, że Natalia udźwignęła utwór ,,Who You Are”, ale pierwszy raz poczuł, że był on równy jej talentowi.

– To była piosenka, która była dla ciebie na pograniczu i cudowne było to, że potrafiłaś się z tym zmierzyć. Zobaczyłem również w tobie osobę, która potrafi robić show, więc gratuluję – dodał artysta.

Edyta Górniak wypowiedziała się w podobnym tonie. Stwierdziła, że to było bardzo piękne wykonanie, a Natalia ma fenomenalny głos.

– To było na pograniczu oddania walczenia o utwór, a walczenia o samą siebie, czyli ekspozycji umiejętności do maksimum na przestrzeni utworu i może tego troszeczkę było za dużo. Nie zmienia to jednak faktu, że jesteś fenomenalną wokalistką i masz głos światowej klasy. Jeśli chodzi o wyczucie muzyczne, to wydaje mi się, że było go w tym utworze ciut, ciut za dużo – podsumowała artystka Edyta Górniak.

Drugim utworem, jaki zaprezentowała Natalia Szczypuła podczas półfinałowego odcinka, był jej utwór ,,Z Tobą”. Stworzyła go w programie z producentem muzycznym Dominiakiem Buczkowskim.

– Utwór można określić jako styl R’n’B z lat 90-tych, czyli taki bujający. Mam nadzieję, że spodoba się on słuchaczom, że zrozumieją go i poczują go, tak jak czuję go ja. Bardzo bym tego chciała, to takie moje marzenie – przyznała wokalistka.

– Twój nowy utwór, który dzisiaj słyszeliśmy pierwszy raz, jest przepiękną laurką definiującą ciebie na scenie. Okazuje się, że bez tych wszystkich melizmatów, ornamentów, niesamowitych trików wokalnych, których używasz, potrafisz stanąć prawie naga na scenie i bardzo intymnie, delikatnie zaśpiewać w taki sposób, aby najprostszymi dźwiękami trafić do każdego słuchacza. Życzę Ci takiej płyty, bo jesteś super autentyczna – podsumował Baron z zespołu ,,Afromental”.

W sobotni wieczór (28 listopada) mieliśmy okazję po raz ostatni zobaczyć ją w finałowych odcinkach programu emitowanego na antenie TVP2. Natalia w drużynie Tomsona i Barnowa walczyła o finał z Adamem Kalinowskim, który ostatecznie otrzymał więcej głosów od jurorów.

W tej edycji decyzję o tym, kto przechodzi dalej, podejmują jurorzy, a nie tak jak w poprzednich edycjach – widzowie. Dopiero w odcinku finałowym będzie możliwość oddania głosu na swojego faworyta.

– Wyznaczyłaś poprzeczkę talentu tej edycji i jakości wokalnej. Jesteś gotowa, aby wydać swój materiał, jestem spokojny o polską scenę muzyczną, bo ty będziesz wyznaczała jakość na długie lata – powiedział Baron z ,,Afromental” do Natalii Szczypuły.

O wcześniejszych zmaganiach nowosądeczanki w muzycznym programie przeczytacie —>TUTAJ. 

Fot. screen z The Voice od Poland/
TVP2

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.