Natalia Szczypuła przerywa pracę, by wystąpić w Nowym Sączu

Wokalistka Natalia Szczypuła przerywa pracę nad płytą, aby zagrać wyjątkowy koncert w swoim rodzinnym mieście, u boku wspaniałych wrocławskich muzyków grających na największych scenach w Polsce i za granicą. Wydarzenie odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, 12 czerwca, o godz. 18.

Natalia Szczypuła przerywa pracę nad płytą, aby zagrać koncert w rodzinnym mieście

Repertuar zapowiada się niezwykle obiecująco – utwory autorskie Natalii, takie jak uwielbiane przez publiczność: „Won’t Let You (my, my, my)”, „Toniesz”, czy „Brakuje”, a także znany z The Voice of Poland 11 singiel „Z tobą”, a oprócz tego soulowe klasyki, takie jak „Halo” Beyonce, „Crazy” Gnarlesa Barkley’a, „American Boy” Estelle, „Say My Name” Destiny’s Child, „I Say a Little Prayer for You” Arethy Franklin, „Na dwa” Sistars oraz znane z TVP wykonane „Survivor” i „Next to Me”. Bilety do nabycia na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu.

***

Natalia Szczypuła – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, rodowita nowosądeczanka. Artystka wszechstronna, najlepiej poruszająca się w soulu, jazzie i popie. Od lat aktywnie uczestniczy we wrocławskim oraz dolnośląskim życiu muzycznym, występując w klubach muzycznych (Vertigo Jazz Club, Nietota, Stary Klasztor) oraz przeróżnych instytucjach kulturalnych (Narodowe Forum Muzyki, Filharmonii Dolnośląskiej, Jeleniogórskim Centrum Kultury, itd.).

Koncertuje również za granicą – w londyńskich klubach (Amersham Arms, The Cube, itd.); w grudniu 2019 r. roku koncertowała w Chinach w ramach „Polish Games – Creative Poland: The Concert”. U boku Natalii Grosiak wykonała utwory z polskich gier.

Swój talent wokalny szkoliła we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz na londyńskiej uczelni London Center of Contemporary Music.

Cały czas wydaje własne utwory autorskie i planuje wydanie płyty pod koniec roku. Obecnie jej piosenki można usłyszeć na antenie Radia RAM, Radia Wrocław, Wrocław Kultura, Radia Luz, Radia eM 107,6 Fm, RDN Małopolska oraz Radiowej Trójki. Singiel, „Brand New”, znalazł się na czele listy „Polska Alternatywa” (plusmusic.pl), a wcześniejszy, „Toniesz” zagościł na liście „Znane i lubiane” (spotify). Utwory te są dostępne na platformach: YouTube, Spotify, Deezer, Tidal, Apple Music, itd.

Dostała się do odcinków finałowych ostatniej edycji The Voice of Poland, spośród czterech odwróconych foteli wybrała drużynę Tomsona i Barona.

Użyczyła swojego głosu do ścieżki dźwiękowej spektakli „Siostra i Cień”, „Café Panique”, „Dryl” oraz filmu „Błoto” (2018), dzięki czemu jej nazwisko można odnaleźć na Filmwebie.

Czytaj też:

Natalia Szczypuła. Szalona góralka zakochana w muzyce

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.