Naszacowice. Ogień zajął podpiwniczenie

Naszacowice. Ogień zajął podpiwniczenie

Kronika zdarzeń. Mimo wczorajszego święta Bożego Ciała sądeccy strażacy byli w gotowości, gdy po godzinie 14:00 otrzymali zawiadomienie o pożarze budynku gospodarczego. Do działań w Naszacowicach zadysponowane zostały oddziały JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Olszanka, OSP Naszacowice oraz OSP Gołkowice Górne. Na miejscu okazało się, że ogień zajął podpiwniczenie.

,,Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że paliło się podpiwniczenie budynku tj. garaż oraz pomieszczenie gospodarcze. Osoby zamieszkujące budynek znajdowały się poza nim i nie uskarżały się na żadne dolegliwości” – czytamy w komunikacie prasowym KM PSP w Nowym Sączu.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy wkroczyli do pomieszczenia, aby otworzyć znajdujące się tam okna. Następnie przy użyciu wentylatora oddymili podpiwniczenie, po czym wynieśli z budynku całe wyposażenie. Druhowie wszystko przelali wodą. Na koniec cały dom został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej oraz urządzeń pomiarowych, by wykluczyć dalsze zagrożenie. Po godzinie mundurowi zakończyli swoje działania.

Czytaj też: Frycowa. Piec pojazdów zderzyło się na DK75

Fot. JRG nr 2 Nowy Sącz

Reklama