Nasza młodzież na podium w finale centralnym OTWP

Nasza młodzież na podium w finale centralnym OTWP

OTWP finał centralny

Zwyciężyli w eliminacjach gminnych, następnie w powiatowych i wojewódzkich. W finale centralnym stanęli na podium. Troje młodych ludzi z naszego regionu wykazało się ogromną wiedzą podczas XLIV finału centralnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Nicola Barczyk z Siedlisk w powiecie gorlickim zajęła pierwsze miejsce w kraju w grupie uczniów klas V-VIII szkół podstawowych. Jednak to nie wszystko. Powiat gorlicki miał w finale swojego drugiego reprezentanta – Huberta Krzemińskiego z Dominikowic. On również pokazał, co potrafi i w grupie uczniów klas I-IV szkół podstawowych zdobył drugie miejsce.

Powiat nowosądecki też może być dumny. Jakub Hybel z OSP Czerniec zajął drugie miejsce w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych.

Rywalizacja rozegrała się 25 i 26 czerwca w Technikum Leśnym im. prof. Władysława Jedlińskiego w Miliczu. Składała się z dwóch części – eliminacji pisemnej i ścisłego finału ustnego. Trzeba było wykazać się wiedzą z zakresu prewencji przeciwpożarowej, ratownictwa medycznego, historii pożarnictwa, czy działania i organizacji ochotniczych straży pożarnych. Uczestnicy klasyfikowani byli w trzech grupach wiekowych: I grupa – uczniowie klas I-IV szkół podstawowych, II grupa – uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych, III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Klimatu i Środowiska oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Naszej młodzieży gratulujemy sukcesu!

fot. Oddział Powiatowy ZOSP RP w Nowym Sączu, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach

Czytaj też: Podegrodzie. Zacięta rywalizacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.