Nasz trener! Polski sukces w rugby!

To wielki sukces Juvenii Kraków, to wielki sukces polskiego rugby – krótko podsumował dzisiejszy wynik trener Łukasz Kościelniak. Szkoleniowiec pochodzący z Olszówki w gminie Mszana Dolna poprowadził zespół do znakomitego wyniku w turnieju U19.

Dzisiaj w Emiratach Arabskich rugbiści Juvenii Kraków prowadzeni przez  Kościelniaka dotarli do finału Emirates Dubai Rugby 7 S. W finale, po znakomitej pierwszej połowie, niestety ulegli Peregrines z RPA 14:22.

W meczu półfinałowym stoczyliśmy najlepsze spotkanie w turnieju. Ale kosztowało nas ono sporo sił i zdrowia – przyznaje Kościelniak.  – Mecz finałowy, po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Z czasem zaczęło jednak brakować sił. Drugie miejsce to mega wynik, z którego ja i cała 12-osobowa ekipa zawodników jesteśmy szczęśliwi.

Dodajmy, że wyjazd Juvenii do Emiratów do samego końca stał pod sporym znakiem zapytania. Do ostatniego dnia zbierano środki na wyjazd.