Naściszowa. Płonął budynek mieszkalny!

Naściszowa. Płonął budynek mieszkalny!

Dzisiaj, 24 stycznia, o północy ogniem został objęty budynek mieszkalny w miejscowości Naściszowa (gmina Chełmiec). Na szczęście nikogo nie było w środku. Do akcji ratowniczej zostało zadysponowanych aż siedem jednostek straży pożarnej. Nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

Po przybyciu na miejsce straży, stwierdzono, iż wydobywający się na zewnątrz ogień objął poddasze, klatkę schodową oraz pozostałe pomieszczenia, przylegające bezpośrednio do niezamieszkałego jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palący się obiekt najpierw zewnętrznych a później wewnętrznych. Przeszukano poszczególne pomieszczenia jednak nikogo nie odnaleziono. Zadysponowano na miejsce zdarzenia podnośnik hydrauliczny oraz cysternę z wodą. – informują funkcjonariusze.

Kolejne zadania polegały na otwarciu okien w budynku, w celu oddymienia. Pomógł w tym specjalny wentylator oddymiający. Następnie przeprowadzono rozbiórkę boazerii, będącej obiciem klatki schodowej oraz kilku pomieszczeń. Przy użyciu specjalnego podnośnika hydraulicznego – prądem wodnym ugaszono palące się poddasze. Strażacy rozebrali również dach. Dzięki kamerze termowizyjnej dogaszono kolejne zarzewia ogniowe, zlokalizowane w budynku.

W działaniach, które trwały cztery godziny, wzięło udział 23 strażaków z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Mogilno oraz OSP Siedlce.

fot. KM PSP Nowy Sącz 

Czytaj też: Maciej Małkowski żegna się z Sandecją

INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.